HaberTeknoloji

1923TURKS GeForce NOW powered by GAMEPLUS deneyimi!

Oyun dünyasını baştan aşağı sarsan ve oyun dünyasının tanınan markası NVIDIA’nın piyasaya sürdüğü bulut oyun sistemi GeForceNOW. Geçtiğimiz senelerde yine bu gibi bulut oyun sistemlerle karşılaşmıştık fakat GeForceNOW hepsinden farklı bir ayrıcalık sunuyor, neredeyse tüm platformlarda sahip olduğunuz oyunu ekstra bir satın alım gerçekleştirmeden oyunu oynayabiliyorsunuz boyutu ne kadar olursa olsun herhangi bir indirme yapmadan, beklemeden bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz. Şayet oyun oynamak için çok yeterli bir sisteme sahip değilseniz ilk paragrafı okuduğunuzda ‘Bu Tam Benlik!’ dediğinizi duyar gibiyim fakat GeForceNOW yurtdışına nazaran ülkemizde istenilen performansı vermiyor. Bireysel olarak deneyimlediğim GamePlus TR destekli GeForceNOW performansından sizlere bahsedeceğim.

Öncelikle bu bulut oyun sistemi için bugün 2 paket seçeneğimiz bulunuyor, biri ücretsiz versiyon olan BASIC paket diğeri ise PREMIUM olarak adlandırılan ve ayda 74,90 TL ödeme yaparak sahip olabileceğiniz paket.

BASIC PAKET

Basic paket kullanarak bu sistemi deneyebilirsiniz ancak öncesinde sistemi kullanmak için aşağı yukarı 150-200 kişilik bir sırayı beklemelisiniz (150-200 kişi ortalama 1 saat). Kendi deneyimlerimi anlatacak olursam 150-200 kişilik kuyruğu bekledim ve Rainbow Six Siege oyununu açtım, şunu söylemeliyim ki internet hızınız iyiyse bu sistemde hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Çok nadir ufak tefek etkili olmayan takılmalar yaşadım ama sorun edecek boyutta değildi. Bir saatlik oturum süresi boyunca 40 dakika, 20 dakika , ve 10 dakika kaldığında ekranın üstünde bilgi geliyor ve süre bittiğinde oturumunuz direkt olarak sonlanıyor. Benim için iyi bir performans veren Basic paketi Premium almadan önce sistemi denemek için kullanabilirsiniz.

PREMIUM PAKET

Premium paket size sınırsız oturum süresi sunmakla beraber oyunu oynarken RTX teknolojisinden yararlanabilme şansını tanıyor. Buna ek olarak basic pakette söz konusu olan sıra bekleme durumu premium pakette de var ancak önceliğiniz olduğu için daha kısa sürüyor. PREMİUM olabilmek için aylık 74,90 TL abonelik ücreti bulunmakta dünya genelinde çok daha ucuz fiyata satılan (birim olarak) GeForce NOW ülkemizde maalesef hem sunucu kapasiteleri yeterliliği hem de fiyat yüksekliği açısından oyuncuların canını sıkmış durumda.

GAMEPLUS

Turkcell’in iş ortağı olan Game+ GeForceNOW teknolojisinin Türkiye dağıtıcısı konumundadır. Bireysel olarak yaşadığım satın alma problemlerinde GamePlus’a attığım maillere yada sosyal medya hesaplarından yazdığım mesajlara herhangi bir dönüş sağlanmadı. Turkcell Müşteri Hizmetleri konuyla ilgili herhangi bir bilgiye sahip değil üstüne üstlük herhangi bir iletişim seçeneği de sunmuyor maalesef. Sistem Türkiye’de fiyatı yüksek olmasına rağmen tercih ediliyor ve kullanılıyor. Kullanıcıların yaşadığı ve şikayetçi olduğu durumlardan bazıları Premium üyelik almalarına rağmen sıra beklemeleri ve yeterli sunucu bulunmaması.
Bireysel olarak hiçbir yerde görünmemiş ilginç bir sorunla karşı karşıya kaldım ki hala çözebilmiş ve yardım alabilmiş değilim. GeForceNOW’ı Türkiye’de kullanmak istiyorsanız GamePlus üzerinden satın almanız gerekiyor, gönül isterdi ki sizlere burada PREMIUM paketi bireysel olarak anlatayım fakat satın alamadığım için bunu yapamadım.

GeForceNOW GamePlus günlük paket satış limiti!

Günlük paket satış limitlerinin olduğunu ve bu limitin dolduğunu iddia etmekle beraber hiçbir şekilde satın alım gerçekleştiremiyorsunuz sorun güncel tarih itibariyle yeni ve çözüme kavuşmamış yaşanan bir sorun ancak bununla alakalı herhangi bir çözüm bulunmamakta. GamePlus’a gönderdiğim Maillere yada sahip oldukları sosyal ağlar üzerinden yazdığım mesajlara herhangi bir cevap verilmiyor maalesef. Evet sistem mükemmel ortalama bir internet ile (25Mbpss) sistemi gayet verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz ama hem premium üyelik satıp yine de sırada bekletmek buna ek olarak GAMEPLUS desteğinin sadece isim olarak var olması ve kullanıcı desteği olarak hiçbir şekilde hiçbir kuruluştan yardım alamıyorsunuz.

Genel olarak GeForceNOW Dünya’da sorunsuz hizmet verirken ülkemizde kâr hırsı ve dolar kuru gibi sebeplerden fiyatının yüksek olmasının yanı sıra Turkcell, Game+ işbirliğiyle ülkemizde dağıtımı yapılan bu sistemde yaşadığın herhangi bir sorunla alakalı ne Turkcell ne de Game+ ile iletişim kurulamıyor maalesef en azından ben kendim kuramadım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu