HaberOyunOyun Önerisi

Google tarayıcınızda oynayabileceğiniz gizli oyunlar

Google tarayıcısında oynayabileceğiniz bazı oyunlar var. Bazıları klasik, bazıları ise yeni oyunları sizler için listeledik.

Bazen basit oyunlar oynamak için farklı sitelere giriş yapabiliyoruz. Fakat Google tarayıcınızdan oyun oynayabileceğinizi biliyor muydunuz ? Ofiste veya okulda ufak bir mola vermek isterseniz, tarayıcıdaki eğlenceli küçük oyunlara bakabilirsiniz.

Google, birçok gizli oyunu içerisinde taşıyor!

Çoğu insan Google Chrome’u düşündüğünde aklına arama motoru, Gmail ve Google Dökümanlar gelebilir. Fakat Google Chrome’un sahip olduğu ücretsiz oyunlar pek bilinmiyor. Bunlar Atari Breakout ve Pacman gibi oyunlar. Şu an tarayıcı üzerinde fazla oyun bulunmuyor, yine de bakmaya değer.

Dino Runner

Google’ın meşhur dinozor oyunu. Kullanıcılar tarafından Dino Runner olarak biliniyor. Oyunu oynayabilmeniz için internet bağlantınızın olmaması gerekiyor. PC ya da mobil platformlardan oynayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken internet bağlantınızı kesmeniz ve Google Chrome’dan bir internet sitesi açmalısınız. İnternetiniz olmadığı için karşınıza Dino Runner çıkacak. Mobildeyseniz dokunarak, PC’deyseniz yön tuşlarına basarak oyuna başlayabilirsiniz. Engellere takılmadan en yüksek puanı yapmaya çalışıyorsunuz.

Atari Breakout

Şimdi internet bağlantısına ihtiyacınız var. Atari’nin sevilen oyunlarından birisi olan Breakout’u tarayıcınızdan oynayabilirsiniz tek yapmanız gereken Google’ın arama kısmına Atari Breakout yazmanız ve aratmanız. Görsellere geldiğinizde oyun açılacaktır. Eğer oyun açılmazsa tarayıcınızı yeniden başlatın.

Pacman

Bir klasik olan Pacman, Bandai Namco tarafından 1980 yılında piyasaya sürülmüştü. Pacman hala güncellenen ve oynanan bir oyun. Google bu popülerliği es geçmiyor ve tarayıcı için özel bir oyun yapıyor. Oyununu Google Chrome’da kolayca oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama kısmına Pacman yazıp “Oynat”a tıklamak.

Tic Tac Toe

3×3 bir alanda karelerin içerisine X ve O yerleştirdiğiniz ve bunlardan üçünün yan yana gelmesiyle kazandığınız bir oyun. Kağıt üstünde de oynayabileceğiniz bu kısa ve eğlenceli oyunu tarayıcınızda oynamak isterseniz tek yapmanız gereken şey, Google arama kısmına Tic Tac Toe yazmanız yeterli. Hemen aşağıda oyunu görebiliyorsunuz.

Ekranının sol üst kısmında yapay zeka zorluğunu seçebiliyorsunuz. Başlamak için tek yapmanız gereken şey X ya da O’yu seçtikten sonra karelerden birinin içine tıklamak.

Doodle Şampiyon Adası Oyunları

2020 Tokyo Olimpiyatları ile aynı başlangıç tarihine denk gelen yeni ücretsiz oyun, herkes tarafından erişilebilir. Google, 2020 Tokyo Olimpiyatları etkinliklerine dayanan etkileşimli bir Doodle oyunu serisi başlattı.

Doodle Şampiyon Adası’na başladığınız zaman sizden adanın merkezine gitmenizi ve bir takım seçmenizi istiyor. Mavi, Kırmızı, Yeşil ve Sarı gibi toplam 4 ayrı takım bulunuyor. Üyesi olduğunuz takımın toplam skoru, skor tablosunda görünüyor ve şu an Kırmızı takım önde. Oyunu oynamak için şu bağlantıya tıklamanız yeterli.

Google Earth Uçuş Simülatörü

Google Earth üzerinden uçuş simülatörü oynayabiliyorsunuz. Fakat bunu tarayıcı üzerinden yapamıyorsunuz. Simülatörü oynayabilmeniz için Google Earth uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekli.

Uygulamaya girdikten sonra, Menü Ayarlar Uçuş Simülatörüne Girin yolunu takip edin. Uçuş Simülatörünü klavye veya Gamepad ile oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu