HaberOyun

AC Valhalla İçin Seviye Ölçeklendirme Geliyor

AC Valhalla için bir sonraki güncelleme 27 Temmuz‘da yayınlanacak ve açık dünya deneyimine beş farklı seviye ölçeklendirme seçeneği ekleyecek. Şu an itibariyle Assassin’s Creed Valhalla’da seviye ölçeklendirme yok, ancak bu özel oyun özelliği 2018’in Assassin’s Creed Odyssey’sinde mevcuttu.

Bundan bir önceki oyunda seviye ölçeklendirme, oyuncu seviye atladığında çevrelerindeki dünya da olacak şekilde çalışıyordu. Böylece AC Odyssey’nin keşfedilebilir bölgeleri, ilgili görevleri ve düşmanlarıyla birlikte oyuncu karakterine göre ölçekleniyordu.

Özelliğin etkinleştirilmesi, kullanıcıların meydan okumayı tercihlerine göre ayarlamasına olanak tanıyordu. Bu, dört ayrı seviye ölçeklendirme seçeneği ile daha fazla ayarlanabiliyordu. Assassin’s Creed Valhalla, seviye ölçeklendirme olanaklarıyla işleri bir adım öteye taşıyacak.

AC Valhalla Güncellemesinde Başka Yenilikler de Olacak

Resmi Assassin’s Creed Twitter hesabına göre, AC Valhalla‘nın 27 Temmuz Salı günü yapılması planlanan bir sonraki güncellemesi nihayet oyuna seviye ölçeği getirecek. Oyuncular, Kapalı, Varsayılan, Sabit, Daha Zor ve Kabus dahil olmak üzere seçebilecekleri beş seçeneğe sahip olacak. Seviye Ölçeklendirme oyun içi menüdeki konumunun bir ekran görüntüsü, söz konusu sosyal medya gönderisine eklenmiş, ancak beş seçeneğin her birinin birbirinden nasıl farklı olacağına dair ayrıntılar henüz gün ışığına çıkmadı. Muhtemelen, geliştirme ekibi, güncellemenin yama notları resmi olarak çevrimiçi olarak yayınlandığında daha ince ayrıntıları paylaşacak.

Seviye ölçeklendirme, AC Valhalla için bir sonraki başlık güncellemesinde gelen yeni özelliklerden sadece birisi olacak. Birkaç gün önce Ubisoft Montréal, yeni yamada nihayet tek elle kullanılan kılıçları serbest bırakma planlarını açıkladı. Hata düzeltmeleri ve diğer oyun düzenlemeleri de önümüzdeki hafta gelecek.

Yakında çıkacak olan oyun güncellemesine ek olarak, Assassin’s Creed Valhalla oyuncuları ikinci hikaye genişletmesi Siege of Paris ile ilgili haberleri için oldukça sabırsız. Ubisoft Montréal, daha önce, ücretli içeriğin yaz aylarında bir ara yayınlanacağını belirtmişti, ancak henüz somut bir son tarih ortaya çıkmadı. İlk genişleme paketi olan Wrath of the Druids, Mayıs ayındaki lansmanından önce kısa bir gecikme yaşadığından, Ubisoft’un benzer şekilde Siege of Paris’in çıkışını zorlamaya karar vermesi çok fazla sürpriz olmaz.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu