Haber

Adidas Reebok’ı 2,5 Milyar Dolara Sattı

Adidas, 2020’de başlattığı Reebok’ı satma hamlesini nihayete erdirdi. Şirket, Authentic Brands Group ile yaptığı görüşmeler sonucunda Reebok’ı 2,5 milyar dolara satmayı kabul etti. Satış işlemi, 2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanacak.

Adidas’ın böyle bir karar almasının nedeni, Reebok’ın işlerinin giderek kötüleşmesiydi. Şimdiyse beklenen oldu. Adidas, 2005 yılında 3,8 milyar dolara satın aldığı spor giyim markası Reebok’ı resmen sattı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Reebok’ın yeni sahibinin Authentic Brands Group (ABG) olduğu açıklandı. ABG’nin Reebok’ı satın almak için Adidas’a ödediği para ise 2,5 milyar dolar. Adidas, kağıt üzerinde zarar etmiş gibi görünüyor olsa da Adidas CEO’su Kasper Rorsed tarafından yapılan açıklamalar, Reebok’tan ‘kurtulunduğu’ için memnun olunduğunu gösteriyor.

Adidas’ın Reebok’ı satmasıyla ilgili yapılan açıklamalarda, satış işleminin 2022’nin başında tamamlanmış olacağı ifade edildi. Şirketi satın alan ABG isimli yönetim şirketi, daha önce de sonradan iflas eden şirketleri satın almasıyla biliniyor. Örneğin Aeropostale, Brooks Brothers ve Forever 21 gibi markalar, daha önceki dönemlerde ABG tarafından satın alınmıştı.

Adidas CEO’su Kasper Rorsed, Reebok’ın marketteki yerini koruyabilecek ve uzun vadede çok daha iyi bir yere yerleşeceğini düşündüğünü açıkladı. Konuyla ilgili fazla detay vermeyen Rorsed, Authentic Brands Group ile yapılan anlaşmanın taraflara mutluluk getirmesini temenni etti.

Wuxar.WAT

Adım Polat 16 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu