Haber

Amazon Çalışanları Evden Çalışmaya Devam Edecek

Dünyanın en büyük e-ticaret ve teknoloji devlerinden Amazon, daha önce ABD’deki ve başka lokasyonlardaki ofis çalışanlarının Eylül ayında ofise dönmeye başlayacağını duyurmuştu, ancak Covid-19 vakalarının artışıyla bu tarihi daha ileri bir zamana çekti.

Perşembe günü yapılan açıklama ile, Pandemi de ortaya çıkan vaka artış sayıları sebebi ile risk almak istemeyen firma 3 Ocak 2022 tarihine kadar evden çalışma sistemini devam ettireceğini açıkladı.

Daha önce Amazon, 7 Eylül haftasından itibaren ofislere dönüleceğini açıklamıştı. Amazon yetkilileri, yapmış olduğu başka bir açıklamada, çalışanlarının sağlığı ve refahının en büyük önceliği olduğunu ve durumu yakından izlediklerini belirtti. Şirket bu süreçte tıp uzmanlarıyla birlikte çalışıyor ve politikasını değiştirirken yerel yönetimler ile birlikte hareket ediyor.

Amazon, yapmış olduğu açıklamada aşı olmayan çalışanlarının ofislerde maske takmalarının zorunlu olacağını da ekledi.

Diğer büyük firmalar gibi Amazon da, devam eden pandemi şartlarında hibrit çalışma planlarını benimseyerek kurumsal çalışanlara daha fazla esneklik sağlıyor. Bu konuda yapılan değişlikler, yüz yüze işbirliğine değer veren kurumsal kültür yapısına karşı bir meydan okuma olarak da değerlendirilmekte. E-ticaret devi Mart ayında yapmış olduğu açıklamada, “Temel olarak ofis merkezli bir kültüre geri dönmeyi planlıyoruz. Bunun, bizim için en etkili iş birliği ve öğrenme yolu olduğuna inanıyoruz.”

Benzer şekilde diğer teknoloji şirketleri de, Covid-19 vakaları artmaya devam ettikçe ofislerini açma planlarını daha ileri tarihlere çekiyor. Bu haftanın başlarında Microsoft, ABD’deki işyerlerinin tam açılışı için en erken tarihi 4 Ekim olarak belirleyerek bir kez daha ertelemiş oldu. Buna ek olarak Google da, gönüllü evden çalışma politikasını Ekim ayının sonuna kadar uzatıyor. Hem Google hem de Microsoft, çalışanların ofise gelmeden önce aşı olmalarını isteyecek.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu