Teknoloji

Apple Çin’de bir vatandaşa sızdırmaları durdurması için mektup gönderdi

 Apple, bir Çin vatandaşına sızdırılmış veya çalınmış Iphone prototiplerini sosyal medyada paylaşmasını durdurması için mektup gönderdi

Henüz tanıtılmayan ürünler ile ilgili ortaya çıkan sızıntılar, şüphesiz ki donanım ürünleri üreten firmaların yaşadığı en büyük sorunlardan. Bu sorunu en çok yaşayan firmalarından başında ise Apple yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse her yıl yeni iPhone modellerinin tanıtılmasından önce pek çok kaynaktan bu modeller ile ilgili sızıntılar paylaşılıyor.

Hatırlatmak gerekirse Apple’ın ve diğer büyük teknoloji markalarının fabrikalarının Çin’de olması nedeniyle bu tarz sızıntı haberlerinin de kaynağı genelde Çin oluyor.

Mektubun gönderilmesinin ana nedeni ise önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan Iphone modelleri ile ilgili yapılan sızıntıların tasarım ölçüleri anlamında tamamen doğru olmaması. Bu durum Iphone için kılıf üretecek olan firmaların yanlış boyutlarda kılıf üretmelerine neden oluyor

Prototipler ve satışa çıkacak ürün arasında pek çok tasarım değişikliği yaşanabiliyor. Bu nedenle prototiplere göre üretim yapan firmalar tarafından üretilen kılıfların satışa çıkacak olan modele uymaması sürpriz olmayacaktır. Bu durumun önüne geçmek isteyen Apple, şirketlerin prototip tasarımlarına güvenmeleri durumunda uygun olmayan Iphone aksesuarları üretebilecekleri konusunda şirketleri de uyardı.

Wuxar.WAT

Adım Polat 16 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu