HaberTeknoloji

Apple ve Visa’dan sanal kart anlaşması! Türkiye’ye gelir mi?

Apple ve Visa’dan sanal kart anlaşması! Türkiye’ye gelir mi?

Apple’ın sanal banka kartı hizmeti Apple Cash, ödeme ağını değiştiriyor olabilir. Günümüzde sadece ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılabilen Apple Cash, Visa ödeme sistemine geçişle birlikte daha fazla ülkede kullanıma açılacak mı?

Önceden Apple Pay Cash olarak bilinen sanal banka kartı uygulaması, halihazırda Discovery isimli ödeme altyapısına sahip. Fakat ortaya çıkan yeni görseller, ABD’deki kullanıcıların Apple Cash sanal kartlarında Visa logosu olduğunu gösteriyor.

Apple Cash için merak uyandıran Visa hamlesi

Apple Cash, iMessage aracılığıyla diğer iOS kullanıcılarına para gönderip alınabilen sanal bir banka kartıdır. Cash uygulamasına kayıtlı sanal kart, Apple Pay yardımıyla iPhone veya Apple Watch üzerinden ödeme yapmak için kullanılabilir.

Ortaya çıkan yeni görüntülere göre Apple, sanal kartlar üretmek için tedarikçisini Discover yerine Visa olarak değiştirdi. Apple Cash kartının sağ alt köşesinde gözle görülür bir Visa logosuna sahip olduğu fark edildi, ayrıca daha önce Discover logosunun olmadığını da hatırlatalım. Bu; kullanıcılar için basit, ancak Visa için kesinlikle büyük bir anlaşma.

Bu gelişmenin sadece ABD’deki kullanıcıları ilgilendirdiğini söylemek mümkün. Fakat Visa, tüm dünyada yaygın olarak kabul edilen bir ödeme aracı olduğu için Apple Cash kartını daha fazla bölgede kullanmayı mümkün hale getirebilir.

İlk olarak 2017 yılında duyurulan Apple Cash hala Amerika Birleşik Devletleri sınırlarının ötesine geçemedi ve Apple’dan bu kart sistemiyle ilgili heyecan verici açıklamalar duymadık.

Fiziksel bir kart olmayan Apple Cash, Apple Card kredi kartından farklı olarak, banka kartına benzer özelliklere sahip. Kullanıcıların ‌Apple Pay‌ ve iMessage uygulaması aracılığıyla para gönderip almasına olanak tanıyan bir ödeme sistemine sahiptir.

Emirhan Tunç.WAT

Adım Emirhan 15 yaşındayım elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu