HaberOyun Önerisi

Astroneer İçin Jet Powered Update Çıktı

Yeni Güncelleme Neler Ekledi?

22 Hazirandan itibaren Astroneer’ın yeni güncellemesi olan “Jet Powered Update” kullanıma açıldı. Böylece oyuna gelen güncelleme sayesinde bazı oyuncuların çok istediği hava araçları oyuna eklenmiş bulunmakta. Güncellemenin en güzel kısmı ise VTOL adındaki yeni hava aracımız. Bu güncelleme ile gelen 2 tane aracımız bulunmakta:Hoverboard ve VTOL. Hoverboard sadece havada süzülsede VTOL tamamen uçabiliyor. Güncelleme ile birlikte gelen ve yeni araçların yapımında kullanılan bir de yeni materyalimiz var. EXO Chip denen bu yeni materyali gezegenlerde gezerken kapalı kutular içinde bulabiliyoruz. Bu kutuları dinamit ile patlatıp ödülünü alabilmekle beraber pusulamız ile de yerlerini bulabiliyoruz.

Nedir Bu Astroneer?

Astroneer uzayda geçen bir macera,keşif oyunu. Madenler kazıp kendi uzay üssümüzü kuruyoruz ve geliştikçe diğer gezegenlere gidiyoruz. Başka gezegenlere gittikçe yeni madenler bulup farklı yapılar inşaa ediyoruz. Oyunda etrafta bulduğumuz araştırma malzemelerini taratarak yeni teknolojiler açıp gelişiyoruz. Herkes için olmamasına rağmen türe ilgi duyanların göz atması gereken bir oyun. Oyun güzel olmasına rağmen eksikleri de yok değil. Eğer tamamen hikaye odaklı oyunları seviyorsanız ve minecraft,no mans sky tipinde olan oyunlardan zevk almıyorsanız hiç zevkli gelmeyecektir. Bu türün en büyük sorunu olan amaçsızlık aynı diğer oyunlar gibi burada da kendini gösteriyor. Ama türe ilgili olanlar için ve minecraft ya da no mans sky tipindeki oyunları sevenler için keyifli,güzel bir macera. Eğer ilginizi çektiyse oyunu Steam üzerinden 50 TL’ye ya da indirimde genellikle 35 TL’ye bulabilirsiniz.

Kapanış

+’ları:

+Kendi uzay maceranızı yaşayabilmek
+Grafiklerin sevimliliği
+Oyunun sunduğu özgürlük
+Çoğu zaman yapılabilecek şeylerin bulunması
+Canavarların sabit olması,ayrıca savaşla uğraşmamak

-‘leri:

-Türe ilgi duymayanlara hitap etmiyor
-Mağazanın menü kısmında göze sokulması
-Doğal yaşamın bulunmaması
-Gezegenlerin sınırlı olması
-Belli bir yerden sonra tekrar etmesi

Artılar ve eksiler her ne kadar eşit dursa da eksilerin çoğu oynanışı etkileyen sorunlar değil. Oyun hala güncelleme aldığı için belki gelecekte doğal yaşam formları ve Gezegenler için geliştirmeler gelebilir. Ama o zamana kadar sadece meraklısına önerebilirim

Sir Lahmacun

Sir Lahmacun 1923Turks yazarı ve içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu