OyunOyun Önerisi

Batllefield 2042 Kapalı Betası Hakkında Yaptığımız Röportaj

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde Battlefield 2042’nin kapalı betası açıldı ve oyuncular kapalı betada Battlefield 2042’yi oynama şansı buldular. 1923 Turks topluluğu üyesi Lord Decade de bu birkaç kişiden biri ve röportaj yapma şansını elde ettik. Lord Decade e yönelttiğimiz sorular karşılığında Battlefield 2042 hakkında az da olsa olsa bilgi edindik. Üzülerek belirtmek isterim ki Ea Games’in aldığı karar doğrultusunda kapalı betadan herhangi bir video veya görüntü kaydının sızdırılması akabinde oyuncu Batllefield 2042’den banlanacağını kapalı beta yayınlanmadan önce bildirmişti. Bundan dolayı bu haberimizde kapalı betadan herhangi bir görsel veya video kaydı bulunmamaktadır. İşte Battlefield 2042 hakkında yaptığımız röportajın içeriği.

Lord Decade ile yaptığımız röportaj sırasında kapalı betanın yaklaşık 20 Gb boyutunda olduğunu ve oyunun sadece bir bölümünün oynatıldığını belirttiği. Sayın Lord Decade ise röportaja başlamadan önce değerlendirmelerini buna göre yapacağını belirtti. İşte 1923 Turks ekibi olarak sorduğumuz sorular.

  • 1- Daha önce hangi Batllefield oyunlarını oynadınız? (Bu soru diğer diğer Battlefield oyunları arasında karşılaştırma yapılmak için sorulmuştur.)

2001 doğumlu olmama rağmen tüm battlefield serisi oynamış birisiyim. Tüm seri ile kıyaslayacak olursam battlefield adının hakkını veren en önemli oyun battlefield 2042 olabilir. Savaş atmosferi battlefield 4 gibi bir oyundan bile daha hızlı. Oyun bize gerçek bir 3. Dünya savaşını sunuyor ve bu bayağı etkileyici.

  • 2-Batllefield v ile bf 2042 yi karşılaştırmak istersek ne gibi bi değişiklikler gözünüze çarptı?

Oyunu Battlefield V ile kıyaslayacak olursam en büyük fark Battlefield 2042’nin aşırı hızlı bir oynanış sunması olur.

  • 3-Kapalı betada oynadığınız mapler hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

Kapalı betada bize oynatılan tek map Orbital’dı. Cidden 3. Dünya savaşını hissetiren bir zemin ve atmosfere sahipti.

  • 4-Oynadığınız mapler kaçar kişilik oyuncularla oynandı ve map büyüklüğü kişi sayısına yeterli miydi ?

Oynadığımız mapler toplamda 64 ve 32 kişilikti ve bildiğim kadarı ile gerçek boyutlarında oynamadık. Oyun bize daha büyük haritalar vaad ediyor ve bence oynamış olduğumuz orbital mapi 128 kişiyi rahat bir şekilde oynatmaya müsade eder gibi gözüküyor.

  • 5-Maplerin sinematiği nasıldı? Oyuncuya o savaşı hissettiren bir sinematik var mıydı?

Battlefield V ve öncesini oynayan oyuncular Hardline dışında ne kadar başarılı bir sinematik ile karşılaşıldığını bilir. Oyun 20gb olduğundan çok detaylı bir sinematik sağlamadı. Battlefield 2042’de Battlefield V, Battlefield Badcompany 2, Battlefield 3 gibi önemli baş yapıtlarında bulunduğunu düşünürsek önümüzde ki günlerde yeni paylaşımlar yapılırsa sunulacak görselleri düşünmenizi isterim.

  • 6-Kapalı betada herhangi bir sorun ile ya da bug ile karşılaştınız mı?

Kapalı beta pek çok oyun hatası ile karşılaştım. Oyun hatalarından en basiti nesnelerin düzgün işlenmemesi ve boş alanlarda bile mermilerin bir yerlere çarpması olabilir.

  • 7- Ea Games’in kapalı betadan herhangi bir görsel sızdırma istememesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben bunu çok doğru buluyorum. Karşımıza çıkan oyun aşırı iddialı ve güzel bir oyun. Activision gibi güçlü rakipleri olan EA gizli çalışmak istemekte gayet haklı diye düşünüyorum.

  • 8- Eski oyunlarla karşılaştırdığımızda yeni bir mod var mıydı varsa modu açıklayabilir misiniz?

Oyun standart conquest tarzı modlarına erişim sağlattı. Geriye kalan modları deneme imkanımız olmadı.

Yaptığımız röportajdan çıkarttığımız bilgilere göre kapalı betada standart conquest tarzında bir oyun sergilenmiş ve kapalı betada bazı sorunlar olduğu bariz. Tabi oyunun kapalı betada olmasından dolayı sorunsuz bir oyun beklemek hayalperestlik olurdu tabikide. Ama oyunun yayınlanmasına daha 3 ay civarı bir süre var. Bundan dolayı oyunu kapalı betaya göre yorumlamamız ve Ea Games in Battlefield 2042 oyunu üzerinde daha çok çalışma yapıp oyunu sorunsuz bir şekilde çıkaracaktır. Daha önceki Battlefield 2042 haberlerimiz için burada bulunan haberimize bakınabilirsiniz. Ayrıca Ea Games’in Exodus isimli kısa filmine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu