OyunOyun Önerisi

Bir Devir Daha Sonlandı ! CS:GO Dust 2 Haritasında En Kritik Noktalardan Biri Kapatıldı

Counter-Strike: Global Offensive’de Operation Riptide serüvenini başlatan güncelleme resmen yayınlandı. Yayınlanan güncellemenin en dikkat çeken özelliği ise Dust 2 haritasına yapılan değişiklik oldu. Geliştirici ekip, terörist takımın avantajlı olduğu bir noktayı kullanılamaz hale getirdi.

Valve’ın 2012 yılında yayınladığı ve dünyanın en popüler birinci şahıs nişancı türü oyunlarından bir tanesi olan Counter-Strike: Global Offensive, tarihinin belki de en önemli güncellemelerinden bir tanesini aldı. En önemli diyoruz çünkü bu güncelleme, Counter-Strike tarihinin en ünlü haritalarından bir tanesi olan Dust 2’ye çok büyük bir yenilik getirdi.

Dust 2 haritasında terörist takımını avantajlı hale getiren bir lokasyon vardı. Bu bağlamda, terörist takımının başlangıç noktasında AWP ya da Scar-L gibi dürbünlü silah ile bakıldığında, haritanın ortası rahatlıkla görülüyordu. Rakip takım, mid olarak isimlendirilen bu bölgeden geçerken vurulabiliyor ya da teröristler, kaç oyuncunun A noktasında, kaç oyunun B noktasında olduğunu sayabiliyorlardı. İşte bu durum, son güncelleme ile tarihe karıştı. Geliştirici ekip, yaptığı bir ayar ile terörist takımının avantajlı olduğu noktayı kapattı.

İşte Terörist Makımının Mid’i Mzlediği Yerin Son Hali !

Üstteki resimde de göründüğü gibi terörist takımının belki de en avantajlı noktaların başında gelen bölüm ileriki dönemlerde böyle devam edecektir.

Counter-Strike: Global Offensive’e gelen güncellemenin en çok konuşulacak yanı Dust 2’deki değişiklik olsa da oyuncuları bekleyen başka yenilikler de yok değil. “Operation Riptide” serüvenini resmen başlatan geliştirici ekip, oyuncuların yepyeni karakterler, silah kaplamaları ve çıkartmalarla tanışmasına imkan tanıyor. Ayrıca oyuncular artık, rekabetçi karşılaşmaların kaç etaptan oluşabileceğine karar verebilecekler. Diğer oyun modlarında da bazı değişiklikler bulunuyor.

Counter-Strike: Global Offensive’in geliştiricisi Hidden Path Entertainment, yeni güncellemeyle oyunun genel oynanışında da bazı iyileştirmeler yaptılar. Bu bağlamda silah hasarları üzerinde düzenlemeler yapan ekip, artık bombaların da diğer oyunculara atılmasına izin veriyor. Öte yandan Inferno ve Ancient isimli haritalarda da ufak tefek değişiklikler yapılmış durumda.

Aşağıdaki videodan da dilerseniz son değişikliği gözlemleyebilirsiniz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu