Haber

Blizzard Kurucularından Mike Morhaime Özür Diledi

Blizzard kurucularından eski CEO Mike Morhaime, suçlamalar karşısında düşüncelerini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı: “Bunlardan herhangi birini yaşayan Blizzard’daki kadınlardan çok ama çok özür diliyorum.”

Morhaime TwitLonger‘da Activision Blizzard’da yayılan FRAT kültürü ve oluşan cinsel istismar ortamı suçlamalarına yanıt verdi ve, “yapmak istediğim ve arkasında durduğum her şey yok edilmiş.” dedi.

Morhaime, “Activision Blizzard’a karşı yapılan suçlamaların tamamını ve haberleri okudum. Çok rahatsız edici ve okuması da zor. Utanç duyuyorum. Belli ki yapmak istediğim ve arkasında durduğum her şey yok edilmiş. Daha kötüsü de şu ki insanlara zarar verilmiş, bazı kadınlar korkunç deneyimler yaşamış.”

Blizzard’da geçirdiği 28 yıl boyunca Morhaime, “tüm cinsiyetlerden ve kültürden herkesi barışçıl ve güvenli bir ortamda çalıştırmak için mücadele etmiş.” Mükemmel olmadığını kabul etse de şu anki durumun çok daha kötü olduğunu görüyor.

Morhaime sözlerini şu şekilde sonlandırıyor: “Biliyorum bunlar sadece kelimeler ancak sadece bazı kadınların çok kötü şeyler yaşadığını kabul ediyorum. Sizi duyuyorum. Dediklerinize inanıyorum. Ve sizden çok özür diliyorum. Endüstrideki yöneticilerden olarak sahip olduğum tüm gücü kullanacağım.”

Activision Blizzard’a karşı yapılan bu suçlamalar iki yıllık bir araştırma sonrasında yapılmış. Activision Blizzard, California eyaleti tarafından her kademedeki kadın çalışanları ödemeler, terfiler, görevler ve işten çıkarmalar açısından ötekileştirmek tarafından suçlanıyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu