HaberOyun

CS:GO DA GÜVENLİK AÇIĞI!

Beyaz şapkalı bilgisayar korsanları (The Secret Club) Counter-Strike: Global Offensive’deki oyuncuları etkileyen bir güvenlik açığı tespit etti. Bilgisayar korsanlarına göre Valve 5 aydır bilinmesine rağmen bu güvenlik açığını kapatamadı.

The Secret Club üyelerinin açıklamasına göre Steam’in davet sistemini kullanarak bu güvenlik açığından yararlanıyorlar. Daveti onaylayan kullanıcı, olayın bir saldırı olduğunun farkına bile varmadan tüm bilgilerini ele geçiriliyor. Secret Club, bunun bir seferde az sayıda kullanıcıyı veyahut yüzlerce kullanıcıyı etkileyebileceğine dikkat çekti.

VALVE BU GÜVENLİK AÇIĞINI UMURSAMIYOR MU?

Beyaz şapkalı bilgisayar korsanları, güvenlik açığını tespit ettikten sonra Valve ile iletişime geçtiklerini belirterek konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada ise Valve’ın bu konuyu önemsemediğini söylediler ve açığın giderilmediğini söylediler. Bir diğer ayrıntı ise The Secret Club Valve tarafından susturulmaya çalışılması. Bu konuyla ilgili Valve tarafından ne güvenlik açığı hakkında nede ört pas iddiaları hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu