HaberOyun

Cyberpunk 2077 Neydi Ne Oldu?

Cyberpunk 2077 ilk duyurulduğundan itibaren çoğu oyuncunun heyecan ve merakla beklediği, çoğu oyuncunun ise oyun piyasasında bir devrim niteliği olacağı yönünde hemfikirdi. Bunun bazı nedenleri ise oyunu çıkartan CD Projekt Red firmasının oyuncular tarafından gerçekten taktir edilmesi aynı zamanda sevilmesiydi. CD Projekt Red aynı zaman da Cyberpunk’tan önce çıkardığı The Witcher serisinin son oyunu olan The Witcher 3 : Wild Hunt’ın çok sevilmesi ve taktir edilmesinden dolayı firmanın imajı oyuncuların gözünde çok olumluydu.

Beklenen gün geldi tarih 17 Eylül 2020 oyun camiasının büyük bir kesimi, oyun piyasası için yeni bir devrime hazırdı ancak işler hiçte beklenildiği gibi gitmedi aksine oyun tam bir fiyaskoydu. PC, PS4 ve XOne için piyasaya çıkan oyun neredeyse hiç bir cihazda stabil çalışamamaktaydı. PC tarafında oyunu sadece hem bilgisayarı güçlü olanlar hem de şanslı olanlar oynayabildiler. Geri kalanlar ise oyunda bulunan bozukluklar ile mücadele etmek zorundaydı ancak bu bozukluklar oyunu oynanamaz hale getirmekteydi. Konsol tarafında ise oyun vaat edilenin çok altındaydı hatta tamamen bir yalandan ibaretti bile diyebiliriz. Başlıca sorunlar ise: kaplamaların geç yüklenmesi, oyunun en can alıcı noktalarından olan Nightcity’nin aslında capcanlı bir şehir olması gerekirken neredeyse boş olması ve oynanış tarafında ciddi fps düşüşleri. Bu nedenlerden ötürü oyunu oynamak tam bir işkenceydi.

Peki sonra ne oldu? Oyun PS tarafında iadeye açıldı ve hem konsol tarafında hem bilgisayar tarafında hala 15 günde bir düzeltme yamaları gelmekte. Çoğu eleştirmen bu hayal kırıklığını CD Projekt Red’in acemiliğinden kaynaklandığını söylese de sonuç olarak çoğu oyuncunun heyecan ile beklediği Cyberpunk hüsranla sonuçlandı. Tam bir hayal kırıklığı olan bu oyun arkasında binlerce gözyaşı ve kırık kalp bıraktı.

Galvenizz

"Galvenizz" 1923 Topluluğu içerik üreticisi ve editörü.

2 Yorum

  1. Sayın Galvenizz özellikle ilk paragrafta noktalama işaretlerini neredeyse kullanmıyorsunuz. Bu nedenle çoğu cümle bozuk ve devrik kalıyor. Bilginiz olsun.

    1. Öncelikle yapıcı eleştirin için çok teşekkür ederim. Eleştirileriniz benim için çok önemli. Kendimi bu konuda geliştireceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu