HaberOyun

Cyberpunk 2077 Önümüzdeki Hafta Playstation Store’a Geri Geliyor

Cyberpunk 2077’nin pc sürümü her ne kadar sıkıntılı olsada bir şekilde oynanabilir durumdaydı. Ama oyunun konsol sürümleri bildiğiniz gibi aşırı hatalı ve oynanamaz haldeydi. Bu durum zaten oyunun Metacritic puanlarına da belirli bir şekilde yansımıştı. Oyunun bilgisayar sürümünde 86 olan puanı oyunun Xbox sürümünde 61’e,playstation sürümünde ise 57’ye düşüyordu. Playstation sürümü aşırı hatalıydı. Bu yüzden Sony oyunu Playstation Store’dan kaldırmış ve oyunu alan tüm oyunculara tam iade vermişti. Oyunun Ps Store’dan kaldırılmasının ardından yapımcı ekip oyunu patchler ve güncellemeler ile iyileştirmeye çalışmışlardı. Oyunun kaldırılmasından bir süre sonra CEO Adam Kiciński oyunun daha iyi halde olduğunu söylemişti. Ama yine de Playstation’dan yeni bir haber yoktu.

Ancak oyunun kaldırılmasından 6 ay sonunda yeni bir haber alabildik. IGN oyunun tekrardan Ps Store’a geldiğini fark etti. Şu anlık sadece istek listesine eklenebilsede Cd Projekt Red oyunun haftaya satın alıma açılacağını doğruladı.

Mayıs ayının sonunda Kiciński, Cyberpunk 2077’yi geri getirme sözünü yineledi ve “sözümüzü yerine getirmeyi planlıyoruz” dedi. Oyun yarım yıldır piyasada olmasına rağmen, geliştirme ekibinin neredeyse yarısının hala mevcut ve gelecek nesil sürümler üzerinde çalıştığını söyledi.

Firma açıklamasında şunları söyledi: “Varşova’da kayıtlı bir ofisi olan CD Projekt S.A.’nın Yönetim Kurulu,Cyberpunk 2077’nin dijital sürümünün PlayStation Store’da kullanılabilirliğini 21 Haziran 2021’den itibaren eski durumuna getirme kararını kamuya açıklar.”

Açıklama her ne kadar çok uzun olmasada bu Cd Projekt için çok önemli. Özellikle oyunun konsollardaki aşırı sıkıntılı çıkışından sonra böyle bir adım atmaları gerçekten çok iyi. Umarım oyun tekrardan aynı hatalara düşüp tekrardan oyuncular tarafından tepki çekmez.

Sir Lahmacun

Sir Lahmacun 1923Turks yazarı ve içerik üreticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu