HaberOyun

Dead Space Remake Resmen Geliyor

EA Motive’in hazırladığı 2008 çıkışlı Dead Space’in yeniden yapımı Dead Space Remake, EA tarafından duyuruldu.

Geçmiş yeniden yapım dedikodularının ardından EA Play Live 2021 etkinliğinde duyurulan bu ünlü hayatta kalma korku oyunu, yeniden yapım olarak PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye çıkacak. Resmi bir çıkış tarihi veya çıkış dönemi henüz açıklanmadı fakat oyuna ait ilk fragman Motive’in yeniden tasarlamaya çalıştığı oyunun motoruna, oyunun atmosferine ve tonuna bir bakış sundu.

Dead Space, Frostbite motoru kullanılarak sıfırdan yapılacak. Geliştiriciler, gelişmiş SSD’lerin, 3D ses gibi gelişen teknolojilerin yeni konsollara kattığı nimetlerden faydalanmayı amaçlıyor. Böylece Isaac’ın USG Ishimura’daki yolcuğunun çok daha görkemli olması planlıyor.

Motive, Dead Space topluluğundaki hayranlarla da birlikte çalışıyor. Ekip, bazı hayranları üretimin ilk aşamalarında üretime dahil etti ve orijinal oyunun geliştirilme ve modernleştirilme süreçlerinde görüşlerine başvuruyor.

Daha önce oynamayanlar için kısaca açıklarsak, Dead Space, Ishimura adlı dev bir yıldız gemisini gemiyi tamir için gönderilen mühendis Isaac Clarke’ın hikayesini takip ediyor. Fakat kendisi gemiye adımını attıktan sonra gemideki mürettebatın kaderinin oldukça karanlık olduğunu fark ediyor, zira bir tür uzaylı istilası ekibe bulaşmış durumda ve bu bulaşı, Necromorphs adı verilen düşmanlar oluşturuyor. Isaac da ne olup bittiğini anlamak ve gemide olabileceğini düşündüğü partneri Nicole’u bulmak için bir arayışa girişiyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu