Haber

Discovery Channel’dan Ödül Gibi Ödül

Discovery Channel’dan görülmemiş bir ödüllü reality TV şovu geliyor. Ayrıca şovun kazanını tüm masrafları dahil bir şekilde inanması zor bir şekilde Uluslar Arası Uzay İstasyonu’na gidecek.

Ödülü ve inanması zor ama gerçek olan yarışmanın ismi ise “Kim Astronot Olmak İster?” yani “Who Wants to Be An Astronaut?” anlayacağımız üzere yarışmaya katılan kişiler astronotluk eğitimi alıp yarışacaklar gibi duruyor. The New York Times da yer alan habere baktığımızda yarışmacılara bir takım testler ve denemeler uygulanacak, ardından ise problem çözme, iş birliği gibi çeşitli görevler ve yarışmalara tabi tutulacaklar.

International Space Station Orbiting Earth. 3D Illustration.

“Eğer bu özellikler astronotlarda olması gerekiyorsa, onların geçtiği testleri modelleyebileceğimizi düşündük.” diyen şovun yetkilisi BoomTown Content Company kurucusu Paul Ricci ise şunları ekledi: “Problem çözme, iş birliği, odaklanma, baskı altında sakin kalma ve beklenmedik şeylere karşı tepki gibi önemli şeyler olacak.”

Discovery Channel, an itibariyle 10 astronot olmak isteyen amatör arıyor. Bu kişiler sekiz bölüm boyunca projede yer alacak ve kazanan SpaceX roketi ile Uluslarası Uzay İstasyonu’na gidecek.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu