OyunOyun Önerisi

Forza Horizon 5’in Çıkış Tarihi Açıklandı

Microsoft’un sevilen oyunu olan ve türünde lider açık dünya yarış oyunu serisi Forza Horizon 5 tanıtıldı ve çıkış tarihi verildi. Forza Horizon 5 oyun çıkışının ilk haftasında Xbox Game Pass’e dahil olacak. Meksika’da geçecek olan oyun muhteşem doğa olaylarını içerecek. Karlı kaplı alanlar, yemyeşil doğa, kum fırtınaları ve aktif yanardağ yarış sırasında manzaramız olacak. Ayrıca Forza Horizon  yönetmeni Mike Brown yaptığı açıklamada şimdiye kadar inşa ettikleri en büyük, en eğlenceli ve en güzel açık dünya olduğunu belirtti.

Çıkış Tarihi 9 Kasım 2021

Oyunun fragmanında gösterilenlere göre, oyuncular Meksika’nın muhteşem görünen açık dünyasında sadece dolaşmayacaklar. Aynı zamanda ilerlemeler için ana görevlerin yanı sıra sayısız yan görevde yapabilecekler. Oyunda Events Lab adında yeni bir mod gelecek. Bu mod ile kendi yarışlarınızdan kurallarınıza kadar birçok şeyi özelleştirebileceksiniz. Battle Royale’den ilham alan yarış modu The Eliminator gibi modlar, yeni oyunun aynı şekilde birer parçası olacak. Ayrıca, oyun birçok küçük oyunlar da içerecek.

Yeni ışın izleme ve aydınlatma teknolojisi ile bir araya gelen Forza Horizon 5, bizlere güzel bir deneyim yaşatacak gibi duruyor. Ayrıca oyunculara Forza Horizon 5, 5 Kasım 2021’de oyuna erken erişim sağlayan Standart, Deluxe ve Premium sürümlerinde sunulacak. Game Pass oyuncuları Standart sürüme erişebilecekler. Oyun 9 Kasım’da PC, Xbox One ve Xbox Series X|S’e geliyor.

Peki Sistem Gereksinimleri Ne Olucak?

Steam üzerinden paylaşılan gereksinimlerde şu anlık minimum gereksinimler bulunuyor.

Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri (Minimum):

  • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm 15063.0 ya da daha iyi bir sürüm
  • İşlemci: Intel i3-4170 @ 3.7Ghz ya da Intel i5 750 @ 2.67Ghz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 650TI ya da AMD R7 250x
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 80 GB kullanılabilir alan

Şu anda Xbox web sitesi ve Steam üzerinden ön sipariş yapabilirsiniz. Ek olarak tekrar belirtmek isteriz ki oyunu Game Pass ile de ilk hafta oynayabilirsiniz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu