HaberOyun

Forza Horizon 5’ten yeni görüntüler yayınlandı: İşte oyunun geçtiği yerler…

Volkanik bir dağdan yağmur ormanlarına; Forza Horizon 5 ile Meksika’yı keşfedeceksiniz.

Yeni ekran görüntüleri ile birlikte Playground Games, 11 yeni coğrafi bölge paylaştı. Bu yıl çıkacak Forza Horizon 5 ile oyuncular, bu biomlarda sürüş deneyiminin keyfini çıkaracak.

Forza Horizon’ın bölgeleri araçları kadar önemlidir. Bu konuda Forza Horizon 5 de farklı değil. Xbox Wire’da açıklandığı gibi, bu son oyun Meksika’da geçiyor ve ekip her bölgeyi oldukça yoğun çalışarak araştırmış ve yeniden tasarlamış.

Forza Horizon 5’in Playground Games’deki sanat yönetmeni Don Arceta, “Ekibimiz tüm bölgelerden referans topladı ve konsept görseller yarattı. Bunu her bölgeye özgü güzellikleri kaydederek yaptılar. Çevreyi büyük bir incelikle birebire yakın yeniden oluşturabilen fotogrametri gibi teknikler kullandık. Dünyadaki güzellikleri; her bölgede bulacağınız sesleri ve görüntüleri oyuna taşıyarak bunu yaptık. Sanatsal sürecin hedefi sizi gerçekten oraya gitmişsiniz gibi hissettirmekti” diyor.

Playground ayrıca ilk olarak Forza Horizon 4’te çıkan mevsimlerin de 5. oyunda olacağını doğruladı. Ancak 11 bölgenin her birinde mevsimler farklı görünecek. Ekip bunu şöyle açıklıyor: “İlkbahar yağmur ormanlarında ve çiftlik alanlarında yağmur olarak kendini gösteriyor, oysa yazın kıyılarda yoğun tropik gök gürültülü fırtınalar oluyor.”

Bölgelerin her biri aşağıdaki galeride detaylı olarak görülebiliyor. Ve neticede Playground Games’in bu görselleri sayesinde Forza Horizon 4’ün 1,5 katı sayılabilecek bir haritaya ulaşabiliyorsunuz.

Forza Horizon 5’in geçtiği coğrafi bölgeler

Canyon

Forza Horizon 5’in tanıtım fragmanından tanıyacağınız bu kanyon bölgesi, kendine has kaya formasyonları ile dolu. Birçoğu peri bacası gibi erozyona uğramış vaziyette. Burası ile ilgili eğlenceli kısım da şu: Her coğrafyanın kendine has sesleri var ve bu da onlardan biri. Ayrıca kanyon, diğer tüm biyomlardan daha fazla yankıya sahip.

Tropical coast

Meksika’da tropik bir tatil hayal ediyorsanız orası işte tam da burası. Bu posterlerden çıkma tropik sahilde palmiyeler, martılar, kumsallar ve sakin sular sizi bekliyor. Tabii bu güzellik, fırtına mevsimine kadar sürüyor. Fırtına çıkınca hareket tarzınızı değiştirmeniz gerekecek. Uçan palmiye ağaçlarına dikkat edin!

Farmland

Önceki Forza Horizon oyunlarındaki daha düz ve daha kuru çiftlik arazilerinin aksine, bu engebeli tepeler ekili alanlarla, meyve ağaçlarıyla ve geniş sığ nehirlerle dolu. Kırıp geçebileceğiniz bir sürü çit bulacaksınız ve fotoğraf çekmelik çiftlik evleri size büyük bir seyir keyfi sunacak.

Arid hills

Arid tepeleri, adından da anlayacağınız üzere, engebeli tepelerden ve ovalarında çokça kuru otlaklardan oluşuyor, yani off-road tecrübesi isterseniz burada bol bol bulacaksınız. Bu biyomdaki en muhteşem özelliklerden biri, kış mevsiminde kuruyan bir göle sahip olması. Bu da oyunculara hızlı kısayollar ve gizli alanlar sunuyor.

Jungle

Sık bitki örtüsü ve kule gibi yükselen ağaçların arasından aracınızın muhteşem ışık huzmeleriyle dolduğu bu yağmur ormanları biyomu, dönemeçli nehirleri ve etkileyici şelaleleriyle de gözlerinize bayram yaptıracak. Bu biyomda ayrıca Meksika’daki gerçek lokasyonlar temel alınarak yerleştirilmiş bir dizi gizli tapınak var.

Living desert

Forza Horizon serilerinde bir ilk olarak kaktüslerle dolu bu yaşayan çölde, dikine yükselen saguaro kaktüsleri yer alıyor. Ayrıca bu bölgeye özel çeşitli kaya formasyonları ve kaya tepeleri mevcut. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bölge yaşam dolu ve endemik bitki türleri ve vahşi yaşam mevcut.

Rocky coast

Tropik sahilde çok sayıda ağaç ve kısa bitkiler bulunurken, bu kayalık sahilin ortamı tamamen farklı. Çok fazla ağaç olmadığı için okyanusun tamamını görebileceksiniz ve güneşin batışını doya doya izleyebileceksiniz. Ayrıca golfe merakınız varsa, bir golf pistinin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Sand desert

Yükselen bir çok kum tepesinin olduğu bu kum çölünde, bir buggy’ye binip kumlara dalmak büyük bir keyif olacaktır. Ayakkabınızın kumla dolmasını istemiyorsanız, bu bölgedeki birçok yol uzun düzlükler barındırıyor. Bu sayede de en sevdiğiniz araçla kaç kilometre hıza çıkabildiğinizi buralarda keşfedebilirsiniz.

Swamp

Bataklık, yarışmak açısından kulağa çok makul gelmese de, bu biyomdaki sığ sular aslında yarış için biçilmiş kaftan. Bataklıkta ayrıca bataklığa has, birbiriyle iç içe geçmiş ağaç kök örüntüleri mevcut. Yarışlarda bunları kırıp içlerinden geçebilir, eğer arabanız başa çıkabiliyorsa bu şekilde rotanızı da değiştirebilirsiniz.

Guanajuato şehri

Meksika’daki birçok şehir gibi muhteşem mimariler ve renklililik nereye bakarsanız karşınızda. Ancak birçok şehrin aksine virajlı tepeler ve tüneller barındırıyor, bu da yarış deneyimlerini oldukça eğlenceli kılıyor. Kanyonda olduğu gibi şehrin dar yollarında arabanızın motor gürültüsünün yankılandığını bol bol duyacaksınız.

Volcano

Forza Horizon serilerindeki bir diğer yenilik olarak bu devasa volkanik dağ Forza Horizon 5 ile karşımıza çıkıyor. Yaşayan çölün hemen yanında konumlanan bu volkan, oldukça yüksek bir rakıma sahip. Yani tepesine çıkmak oldukça özel bir deneyim sunacak ve ufku ve diğer coğrafyaları alabildiğine geniş bir şekilde görebileceksiniz. Burası ayrıca oyunda karla karşılaşacağınız tek coğrafya, dolayısıyla yanınıza kalın bir mont aldığınızdan emin olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu