HaberOyun

FUT madenciliği yapan şebekeye operasyon

Geçtiğimiz hafta Ukrayna’da baskın yapılan sözde kripto para madenciliği çiftliğinin, binlerce PlayStation 4’ün bulunduğu bir FUT çiftliği olduğu ortaya çıktı. Çiftlikte bulunan binlerce PS4’le oyuncu paketlerinden nadir FIFA Ultimate Team kartları çıkarılıyor, bu nadir kartların bulunduğu hesaplar ise karaborsada satılmak için kullanılıyordu.

Eurogamer’ın haberine göre, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) geçtiğimiz hafta bünyesinde 3800 PlayStation 4 barındıran kripto para madenciliği çiftliğini kapattığını duyurdu. Ancak bu madencilik çiftliğinin ana işlevi kripto para elde etmeye çalışmak değil, değerli FIFA Ultimate Team kartları bulmaktı.

FUT odaklı madencilik çiftliği

Ukrayna gazetesi Delo tarafından yapılan bir araştırma sonucunda operasyonun ayrıntıları ortaya çıkarıldı. Çiftlikte bulunan PS4’ler, sürekli olarak Ultimate Team paketleri açmak için bir bilgisayarlar tarafından kontrol ediliyor.

SBU çiftlikte 500 ekran kartı, 50 işlemci, elektrik tüketimine ilişkin belgeler, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar, USB bellekler ve daha fazlasını bulduğunu söylemiş olsa da kripto para madenciliği yapılan bu çiftliğin odak noktasının FIFA ile ilgili olduğunu açıkladı.

FUT madenciliği nedir?

Bilgisayar tarafından yönetilen PS4’ler sürekli olarak maç yapıyor ve oyun içi para birim kazanıyor. Hesaplar yeterli oyun içi parayı biriktirdiklerinde otomatik olarak oyuncu kart paketleri satın alıyor, satın alınan paketlerden çıkan nadir ve değeri yüksek oyuncular hesaplarla birlikte karaborsada satılıyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu