Haber

Google Çalışanları 2022 Ocağa Kadar Evden Çalışmaya Devam Edecek

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, gönderdiği bir e-posta ile ofise dönüş sürecinin 2022 yılına ertelendiğini duyurdu. Delta varyantının belirsizliği yüzünden evden çalışmanın bu kadar uzayacağını söyleyen Google patronu, 10 Ocak’a zaman tanındığını, durumun seyrine göre yeni kararlar alınacağını belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Delta varyantı, yapılan tüm hesapları alt üst etmiş durumda. Öyle ki dünyanın en büyük şirketlerinden küçük işletmelere kadar tüm kurumlar, yavaş yavaş yeniden ofise dönmeye hazırlanıyordu. Ancak bu durum, artan endişeler nedeniyle biraz daha arka plana atılacak gibi görünüyor. Çünkü Google, aldığı bir kararla ofise dönüşün ertelenmek zorunda kaldığını duyurdu.

Google CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamalarda, COVID-19 salgınında büyük bir  belirsizlik olduğu ve bu belirsizlik nedeniyle ofise dönüş politikasının 2022 yılına ertelendiği belirtildi. Eğer yeni bir gelişme olmaz ise Google’daki ofise dönüş süreci, Ocak 2022 itibarıyla başlayacak. 

Tüm çalışanlarına bir e-posta gönderen Pichai, 10 Ocak tarihinin kritik bir tarih olduğunu söyledi. E-postada yer alan bilgilere göre şirket, bu tarihe kadar ofisleri bulunan tüm ülkeler için tek tek karar verecek. Ayrıca ofise dönüş bir zorunluluk değil, bir seçenek olarak çalışanlara sunulacak. Yani şirket, hiçbir çalışanını ofise dönmesi için zorlamayacak.

Google, pandeminin başladığı ilk dönemlerde home office çalışma yöntemine geçen ilk şirketlerden bir tanesiydi. Şirket, bu konuda da hiçbir zorluk çıkarmamıştı. Ancak Google, birkaç ay önce yaptığı açıklamalarda eylül ayı itibarıyla ofise dönüş uygulamasına geçileceğini söylemişti. Delta varyantının etkisiyle bu kararı ekim ayına ertelediğini açıklayan şirket şimdi bir karar daha alıp, ofise dönüşün 2022’ye kadar ertelendiğini duyurmuş oldu.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu