Oyun

Google Play Store’un Milattan Önce Kalma Gibi Görünen Web Sitesi Tasarımı Değişiyor.

Google Play Store’un Web tasarımı yenilendi. Şu anda Tayvan’daki kullanıcılara sunulan yeni tasarım, eskisine kıyasla çok daha modern ve etkileşimli bir yapıya sahip. Yeni tasarımın dünya genelinde ne zaman kullanılabilir olacağına dair net bir tarih yok.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android ekosistemi için oluşturduğu uygulama mağazası Play Store’un Web sürüm tasarımını değiştirdi. Şu an için yalnızca Tayvan’da kullanıcılara sunulan yeni tasarım, yakın bir gelecekte tüm dünyada kullanılabilir olacak gibi görünüyor. Peki Google Play Store’un yeni tasarımı, kullanıcılara neler vadediyor hadi görelim.

Google Play Store’un web sürümü, yıllardır materyal tasarım dili ile kullanıldı. Mühendisler bu süreçte, mağazanın web sürümüne en ufak bir değişiklikte bulunmadılar. Zaten Google Play Store’un sitesine girdiğinizde, tasarım modernlikten hayli uzak olduğunu görürsünüz. İşte bu durum, Tayvan’da kullanıma sunulan yeni sürümde tamamen değişmiş durumda.

Yenilenen Google Play Store, kullanıcılara görsel açıdan çokça zenginleştirilmiş bir görsel sunuyor. Kullanıcılar artık, uygulamalar için oluşturulan videoları da ana sayfa üzerinden görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca mevcut tasarımda sol kısımda yer alan kategori bölümü, artık üst kısımda yer alıyor. Kullanıcılar, oyun, uygulama, film ve kitaplar ile cihaz tercihini artık bu bölümden yapacaklar. Böylelikle bir akıllı saat ya da tablet için uygulama aramak, daha da kolaylaşmış durumda.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu