HaberOyunOyun Önerisi

Gözlerimiz Yollarda Kaldı

Geçtiğimiz günlerde Dying Light 2 ile alakalı tanıtım videosu resmi sitelerden paylaşıldı. Daha önceden E3 2019 da oynanış demosu yayınlanan oyunun gecikmeli de olsa bu sene içinde oyun severleri ile buluşacağı paylaşıldı.

Tanıtım Videosundan Önizlemelerimiz

İlk olarak E3 2019 daki video ile son günlerde paylaşılan video arasında küçük farklar gözümüze çarptı. E3 2019 da gösterilen tanıtım videosunun grafiklerinin son paylaşılan videoya göre daha iyi olduğunu farkettik. Ama yine de güzel grafikleri olduğunu belirtelim. Ayrıca ilk oyuna nazaran oyunun oyuncunun seçimlerine göre karakterler arası ilişkilerin ve oyun çevresinin de değişkenlik değişkenlik göstereceğini farkettik.

Dying Light 2 nin Hikayesi

Oyunda yöneteceğimiz karakterin gizemi çözmeye çalışan ajan Aiden Caldwell oyunda insanlığın son kalesi olan Şehir’de araştırmalarını yapıyor. Harran’daki olayların üzerinde 15 yıl sonrasını konu alan oyunda ilk oyunda olduğu gibi 3 çeşit grulaşma görüyoruz. İlk grubumuz önceki oyunda da olduğu gibi Survivors (Afetzede) grubu, ikinci grubumuz Peace Keepers (Barış Muhafızları), bu grubu önceki oyundaki Ağa (Rais) olarak tanımlayabiliriz. Üçüncü ve son grubumuz eski mahkumlardan oluşan Renegades (Muhalifler) grubu, bu gruplara ek olarak Bandits (Eşkiyalar) grubu bulunuyor. Ek olarak zombilere bakıcak olursak 15 yıl sonrasında mutasyonla beraber yeni zombiler bulunuyor. İlk oyunda olduğu gibi gece vakti bazı marazlılar yuvalardan çıkıyor ve gündüze nazaran daha zorlu şartlar ve bunun beraberinde ek ganimetler de bizi bekliyor olucak.

Dying Light 2 7 Aralık 2021 tarhinde satışa çıkarılacak ama 7 Aralık’ı beklemek istemeyenler için şu anda ön satışta.

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak ve görsel olarak görebilmek isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu