DonanımHaberOyun

GTA 5 yeni nesil güncellemesiyle 4K 60 FPS çalışabilecek

Rockstar Games’in oyun dünyasını kasıp kavuran başyapıtı GTA 5 için yeni nesil güncellemesi alacağını aylar öncesinden öğrenmiştik. GTA 5 yeni nesil güncellemesi ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. PlayStation Almanya’da paylaşılan makaleye göre oyun yeni nesile gümbür gümbür geliyor.

GTA 5 yeni nesil güncellemesiyle ilgili yeni bilgiler paylaşıldı

Bir Sony bloguna göre, GTA 5’in yaklaşan PlayStation 5 remaster’ı 4K’da işlenecek ve 60 FPS’de çalışacak gibi görünüyor.

Resmi Alman PlayStation Blogu, yakın zamanda GTA 5 dahil olmak üzere 2021’in ikinci yarısında dikkat edilmesi gereken oyunların bir listesini yayınladı.

Ancak alttaki açıklama, Rockstar’ın destanının yeni nesil versiyonunun 4K60 sunumu olacağını gösteriyor gibi görünüyor.

“PS3’te en iyi gangster destanını zaten oynadınız mı? Ve yine PS4’te? Ve gerçekten Los Santos’tan bıktın mı?” makale okur. “Tabii ki hayır ve tam da bu yüzden GTA 5’in bu genişletilmiş ve geliştirilmiş versiyonu istek listenizin başında olmalı.

“Akıcı 60 fps sayesinde şehirde sorunsuz bir şekilde ilerlerken, cesur grafik güncellemesi sayesinde net 4K çözünürlükte parlayan ufuk çizgisiyle Los Santos’un suç metropolünü hiç bu kadar güzel görmemiştiniz.”

Bu güncelleme ne zaman çıkacak?

Rockstar Games, GTA 5 ve GTA Online’nın “genişletilmiş ve geliştirilmiş” sürümlerinin 11 Kasım 2021’de PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkacağını onayladı.

Rockstar, geçen yaz GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X|S sürümlerini piyasaya sürme niyetini açıklarken, yeni sürümlerin “en son donanımdan tam olarak yararlanmak için bir dizi teknik iyileştirme, görsel yükseltme ve performans iyileştirmesi içereceğini ve bu sayede en son donanımdan tam anlamıyla yararlanacağını söyledi.

Oyun her zamankinden daha güzel ve daha duyarlı”. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two’nun CEO’su Mart ayında GTA 5’in yeni nesil sürümleri hakkında yorum yaparken, remaster’ın oyuncular için güçlü bir deneyim sunacağından emin olduğunu söyledi.

Strauss Zelnick, “Örneğin, Mafia serisiyle harika bir iş çıkardık ve GTA 5 şimdi inanılmaz olan üçüncü nesline giriyor” dedi.

“Piyasaya sürüldüğünde standart bir taşıyıcıydı, ikinci nesilde standart taşıyıcı olmaya devam etti, GTA’nın gelecek nesilde nasıl olduğunu göreceğiz. Açıkçası, Rockstar’ın harika bir deneyim sunacağından eminim, ancak sadece basit bir bağlantı yapıyorsanız bunu yapamazsınız.”

GTA Online’a güncelleme gelmeye devam eder mi?

Oyun hala oynanmaya devam ediyor. Rockstar kolay kolay GTA 6’yı çıkartmaz. Bu yüzden GTA Online inanılmaz büyümeye devam ediyor. Oyun yeni nesile çıktı mı yeni güncellemeler gelmeye devam edecektir. Rockstar PS5’in satış rakamlarından haberdardır, bu fırsatı kaçırmak istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu