Haber

GTA Online PS3 ve Xbox 360 Platformlarına Veda Ediyor

Rockstar’ın 2013 yılında çıkan ve devasa bir kitleye sahip olan oyunu GTA 5, PlayStation3 ve Xbox360 platformlarına veda ediyor . Böylece PlayStation3 ve Xbox360 platformlarından GTA Online bölümüne erişilemeyecek ama hikaye modunda oyunlarını oynayabilicek.

Rockstar Games’in yaptığı açıklamada geliştirmelerin devam ettiğini ve sürekli ilerledikleri açıkladırlar. Bunun için Rockstar Games böyle bir karar aldığını belirtiyor. Bunun dışında oyuncuların bulunduğu bilgiler artık Rockstar Games Social Club üzerinden takip edilemeyecek.

İşte Detaylar;

Paylaşılan duyuruya göre oyuncular, GTA 5’in hikâye modunu oynamaya devam edebilecek. Ama maalesefki oyuncular oyunun online kısmına erişemeyecek. Bu durum, PlayStation 3 ve Xbox 360 kullanıcılarının para karşılığında GTA 5’te para elde edebilmesini sağlayan köpek balığı kartlarının da mağazadan kaldırılacağı anlamına geliyor. 

Ayrıca sadece bununla da sınırlı kalmayan Rockstar Games GTA 5’in yanında Max Payne 3 ve L.A. Noire oyunları da çevrimiçi desteklerini kaybedecekler. Böylece GTA5 ve Max Payne3’ün bahsettiğimiz platformlardaki oyuncuları, bu oyunların online kısmına ve liderlik sıralamalarına erişemeyecekler. L.A. Noire oyunu zaten tek kişilik bir oyun olduğundan dolayı internet sitesinden oyun ilerlemesi gibi bilgilerin takibi olamayacak.

Rockstar, paylaştığı duyuruda adı geçen oyunlara verdiği çevrimiçi desteği 16 Aralık 2021 tarihinde keseceğini belirtti. Şunu da belirelim ki firmaların yeni teknolojilere uyum sağladıkça eskilerini geride bırakması gerekiyor . Özellikle NBA2K , FIFA gibi spor oyunları her yıl yenilendikçe daha eski oyunların çevrimiçi desteği kesiliyor.

Bu kararın bizce çok normal olduğunu ve gerekli olmasını belirtmek isteriz. Maalesef ki teknolojinin gelişmesi ile bazı platformların geri kalması yapılacak güncellemelerde sorun yaratabilir. Rockstar Games’in yaptığı açıklama ile birkaç oyuncusunu üzmüş olsa da teknolojinin gelişimi maalesef bunu gerektiriyior. Ayrıca daha fazla bilgi almak isterseniz buradaki linkten daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu