Haber

HBO, Game of Thrones animasyon dizisinin proje aşamasında olduğunu duyurdu…

HBO Max’ geçtiğimiz haftalarda iptal ettiği Game of Thrones canlı aksiyon spinoff dizisinin ardından iki yeni animasyon spinoff dizisinin projelendirildiğini açıkladı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, HBO Max yayın şirketi için üç Game of Thrones animasyon dizisi geliştiriyor. Bu projelerden en az biri “The Golden Empire of Yi Ti’de” yer alacak.

Game of Thrones dizisinde açık bir şekilde izleyiciye gösterilmese de Yi Ti’nin George R.R. Martin’in fantezi dünyasının en eski ve en gelişmiş topluluklardan biri olduğu ve Çin İmparatorluğundan esinlenildiği söyleniyor. Diğer animasyon dizilerine gelecek olursak, proje aşamasında olan bu dizilerin konuları henüz açıklanmadı.

İptal edilen proje

Ancak HBO Max, King’s Landing’in gecekondu mahallesinde geçen canlı aksiyon dizisi Flea Bottom’ın yapımını durdurdu. Flea Bottom, halka açıklandığında gelişimin çok erken aşamalarındaydı, ancak HBO dizinin platformda yeteri kadar ilgi görmeyeceğini düşünerek projeyi iptal etti.

House of the Dragon

HBO, orijinal dizinin finalinin ardından Game of Thrones evrenini en üst düzeye çıkarmanın yolları üzerinde çalışıyor. HBO’nun duyurduğu ilk spinoff dizisi, Targaryen hanesine ve hanedanlık zamanında patlak veren iç savaşa odaklanacak olan House of the Dragon olacak.

HBO’nun ortaya çıkan diğer projeleri arasında Dorne Krallığı ve Martell Hanesi’ni kuran savaşçı kraliçe Nymeria’ya odaklanan 10,000 Ships ve Velaryon’u anlatan 9 Voyages yer alıyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu