HaberOyun

Horizon Forbidden West

2017 senesinde çıkan Horizon Zero Dawn’ın devamı olan bu oyun, Playstation 4 ve 5 için çıkacak. Yeni Horizon oyunu Forbidden West oynanış ve inceleme canlı yayını 28 Mayıs 00.00’da yayınlandı. Ben ise bu gün bu 15 dakikalık kısa bir Ps5 oynanış canlı yayınından çıkarımlarımı paylaşacağım.

Grafikler
Öncelikle grafikler gerçekten mükemmel özellikle bu tarz açık alanda ve ormanların yoğun olduğu bir ortamda çalılar ve ağaçların kalitesi çok önemlidir. Oyunumuz ise bunu başarmış. Grafikler sizi gerçekten oyunun içine alacak gibi şahsen ben izlerken bile mest oldum. Ancak unutmamalıyız ki yayınlanan yayında Ps5 versiyonu izledik bu durum Ps4 tarafında çok farklı olabilir.

Oynanış
Oyun kendini bir önceki oyuna göre oynanış tarafında çok geliştirmiş. Özellikle düello tarafında silah çeşitliği ve yakın dövüş silahlarının oynanışındaki önem artmış ve bu çok tatlı olmuş. Ayrıca izlediğim canlı yayına göre artık karakterimizi daha dinamik şekilde hareket ettirebiliyoruz. Karakterin parkur yeteneği gelişmiş gibi artık havada daha uzun mesafeler kat edebilecek. Tek korkum ise oyunda bulunan su altı görevlerinde yeryüzündeki gibi dinamik hareket edememek bu durum bizi gerçekten oyundan soğutabilir.

Sonuç olarak oyunumuz tamamen yeni nesile adapte görünüyor. Muhtemelen yeni teknolojinin tüm nimetlerini kullanacak. Horizon serisinin ilk oyunu olan Zero Down hafızamızda bıraktığı izin pozitifliğini düşünürsek bu oyun için öngörülerimizi pozitif tutmakta fayda var.

Galvenizz

"Galvenizz" 1923 Topluluğu içerik üreticisi ve editörü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu