HaberTeknoloji

İngiliz Polisi Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Ele Geçirdi

Dünya ülkeleri kripto para birimleriyle yapılan dolandırıcılıklarla mücadelelerini artırmaya çalışıyor. İngiltere de son zamanlarda kripto para ile yapılan dolandırıcılıkları durdurmak ve paralara el koymak için aktif bir şekilde hareket ediyor.

9.5 milyon dolarlık ETH içeren USB bellek bulundu

Yakın zamanda Manchester polisi tarafından yapılan bir açıklamada, 22.25 milyon dolar değerinde kripto paraya el konulduğu açıklandı. İlk olarak soruşturmada, 9.5 milyon dolar Ethereum (ETH) içeren bir USB belleğin ele geçirildiği, bundan sonra da 12.7 milyon dolar civarında kripto paranın daha başka bir yerde bulunduğu ifade edildi.

Güvenlik güçleri bu dolandırıcılığın uluslararası olduğunu, ABD, Avrupa, Çin, Avusturalya ve Hong Kong gibi ülkeleri içerdiğini ifade etti. Dolandırıcıların Binance Smart Chain’i kullanarak ticari hizmet verdiklerini söyledikleri ve mağdurlardan para aldıkları açıklamalar arasında yer aldı. Daha sonra, sitelerini kapattılar ve toplanan paraları kendi hesaplarına transfer ettiler.

Soruşturma devam ediyor

Yetkililer de bu suçluları takip ettiler ve kripto paraları ele geçirdiler. 23 yaşında bir erkek ve 25 yaşında bir kadından oluşan dolandırıcılar tutuklandı ancak daha sonra serbest bırakıldılar. Yetkililer de soruşturmanın devam ettiği bilgisini verdi.

Geçtiğimiz ayda da İngiltere polisi tarafından yürütülen bir kara para aklama operasyonunda 250 milyon dolarlık kripto paraya el konulmuştu.  

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu