HaberTeknoloji

Instagram’dan Yeni Gizlilik Politikası

Facebook’a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için değişikliğe gidecek. Şu andan itibaren, hizmete kaydolan ve 16 yaşından küçük olan herkesin hesabı varsayılan olarak gizli olacak, ancak herkese açık duruma geçme seçeneği hala mevcut olacak. Bu yaşların altındaki herkese, artık herkese açık bir hesabı olan, onları gizliye geçmeye teşvik eden bir bildirim gönderilecek.

Instagram, bir süredir gençler için özel hesapları varsayılan hale getirme yönünde ilerliyor. Mart ayında, uygulamaya kaydolan gençlere özel bir hesaba sahip olmanın erdemlerini öven bir mesaj göstermeye başladı. Şimdi, bu seçenek varsayılan olacak.

Instagram, Gençlere Yönelik Reklam Politikasını da Değiştirecek

Şirket ayrıca, reklam verenlerin 18 yaşın altındaki kullanıcıları nasıl hedefleyebileceği konusunda da değişiklikler getirecek. Daha önce, herhangi bir kullanıcı ilgi alanlarına ve etkinliklerine göre hedefleirdi; Facebook’un yalnızca kendi mülklerinden değil, internetten topladığı bilgiler, bireylerin internette gezinme geçmişini, uygulama kullanımını ve benzerlerini analiz etmekte. Artık reklam verenler yalnızca yaşlarına, cinsiyetlerine ve konumlarına göre 18 yaşından küçük kullanıcıları hedefleyebilecek. Bu, Instagram, Messenger ve Facebook’taki kullanıcılar için geçerli olacak.

Instagram‘da şirket, sorunlu kullanıcıların 16 yaşından küçük kullanıcılarla nasıl etkileşime girdiğini sınırlamak için daha fazlasını yaptığını da iddia etti. Şirket, hesaplardan “potansiyel olarak şüpheli davranışı” tespit edebildiğini söyledi. Bu şüpheli kullanıcılar, 16 yaşından küçük kullanıcılardan sanal olarak ayrılacak: Keşfet, Reels veya Sizin İçin Önerilen Hesaplar sayfalarında 16 yaşından küçük hesaplar gösterilmeyecek ve başkalarının gönderilerinde 16 yaşından küçük kullanıcıların yorumlarını görmeyecek veya 16 yaşından küçük kullanıcıların içeriği hakkında yorum yapamayacak.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu