DonanımDonanım ÖnerisiTeknoloji

iPhone 14 serisi, eski bir özellikle gelebilir!

Apple, ortaya çıkan bilgilere göre ekran altı Touch ID teknolojisi için patent başvurusunda bulundu! İşte detaylar…

Apple, ilk olarak 2017 yılında X serisinden Touch ID özelliğini kaldırmıştı. Marka, daha sonra çıkardığı amiral gemisi telefonlarına bu özellik yerine Face ID özelliğini ekledi. Fakat yine de son modeli geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone SE serisine Touch ID özelliğini eklemeye devam etti. Geçtiğimiz yıllarda ise iPhone’lar için ekran altı Touch ID teknolojisi gündeme geldi.

Rakip markalar, Android amiral gemisi telefonlarına Touch ID özelliğini ekran altına yerleştirmeye başladı. Bu durum Apple için fikir ayrılıklarına neden oldu. Bazı iPhone kullanıcıları, Face ID teknolojisinin yeterli olduğunu bazıları ise Touch ID teknolojisinin geri getirilmesi gerektiğini savundu. Sızıntılara göre ise Apple, ekran altı parmak izi için çalışmalara başladı! Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

iPhone 14, Touch ID teknolojisine sahip olacak mı?

Apple, 2019 yılında Touch ID teknolojisinin ekran altına yerleştirilmesi için patent başvurusunda bulundu. Patent belgeleri ise Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Ekran altı parmak izi okuma özelliği, geçtiğimiz yıl gündeme gelmişti. Fakat şimdi hem patent belgelerinin ortaya çıkması hem de rakiplerinde bu özelliğin kullanması tartışmayı güçlendirdi.

Touch ID teknolojisinin yeniden gündeme gelmesinden sonra akıllara direkt iPhone 14 serisi geldi. Sızıntılara göre Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 modelleri, ekran altı parmak izi okuyucuyla karşımıza çıkabilir.

Emirhan Tunç.WAT

Adım Emirhan 15 yaşındayım elektrik elektronik bölümü öğrencisiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu