Haber

iPhone Kullanıcılarının Beklediği Özellik Geliyor.

YouTube Premium abonesi olan Android kullanıcılarının uzun süredir keyfini süre süre kullandığı resim içinde resim (pencereli YouTube) özelliği, iPhone ve iPad kullanıcıları için halen kullanıma açılmadı. Fakat oynatılan videonun küçük pencereye alınarak telefonun bir kenarına atılmasını ve telefonda farklı işlerin aynı anda yapılmasını sağlayan bu özellik için sonunda sevindiren bir haber geldi.

Google’ın iPhone kullanıcılarına bir süredir test özelliği olarak sunduğu resim içinde resim özelliği, geçtiğimiz günlerde YouTube testlerinden kaldırıldı. YouTube’un bu özelliği test edilen özellikler arasından çıkarması da aslında iyiye bir işaret oldu. Artık geriye kalan tek adım, özelliği tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için yayımlamak.

iPhone ve iPad kullanıcıları için geçtiğimiz yılın haziran ayında duyurulan resim içinde resim özelliği, aslında 31 Ekim tarihinde yayımlanacaktı. Fakat YouTube, özelliğin yayımlanacağı tarihi erteledi. Şirket, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada da özelliğin “önümüzdeki aylarda” yayımlanacağını tekrar açıklamıştı. YouTube’un iPhone kullanıcılarının merakla beklediği özelliği önümüzdeki ay ya da haftalarda yayımlayacağını umuyoruz.

Öte yandan özellik, Android kullanıcılarını üzen bir şekilde sunulacak. Resim içinde resim özelliği, Android tarafında yalnızca Premium üyesi olanlar için sunulurken şirket, geçtiğimiz ayki açıklamasında özelliğin iPhone’da hem Premium hem de Premium olmayan kullanıcılar için olacağını açıklamıştı.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu