HaberSosyal Medya

Lucasfilm, Luke Skywalker deepfake çalışması ile tanınan YouTuber’ı işe aldı

Shamook adıyla bilinen popüler deepfake YouTuber’ı Lucasfilm’in Industrial Light and Magic şirketi ile birlikte çalışmak için anlaştı. YouTuber görünüşe göre The Mandalorian’daki “ufak rol”ün daha da iyi bir halini yapmış.

Spoiler Uyarısı: The Mandalorian’ın 2. sezonunun sonu hakkında bilgiler içerir.

Shamook, YouTube’da yaptığı deepfake videolarıyla ünlenmiş bir isim. Örneğin Tom Cruise ile Brendan Fraser’ı, The Mummy’nin yeniden yapımına yerleştirdi. Ya da The Mandalorian’ın 2. sezonunun sonundaki gençleştirilmiş Luke Skywalker’ı biraz düzeltti.

Indiewire da Industrial Light and Magic’in Shamook ile anlaştığını doğruladı. Pozisyonu belirtilmemekle birlikte Industrial Light and Magic’in söylediklerine göre şirket, makine öğrenimi ve yapay zeka konusuyla yakından ilgileniyor.

Şirket; yaptığı açıklamada, “ILM, her zaman yetenekli sanatçı arayışında, Shamook’u da bu doğrultuda işe aldık. Geçtiğimiz yıllar içerisinde ILM güçlü görsel efektler üretmek için makine öğrenimine ve yapay zekaya yatırım yaptı. Teknolojinin geldiği son noktayı görmek harika” cümlelerine yer verdi.

Shamook da yeni işi kabul ettiğini ve birlikte YouTube videoları yapmaya devam edeceklerini belirtti. Bu noktada öne çıkan projelerden biri Spider-Man filmlerine eski oyuncuları eklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu