HaberOyun

Microsoft Flight Simulator’e Doping

Simülasyon oyunları bazılarımız için oyunlardan ayrılan bir hobi. Gerçek dünyadan çok da uzaklaşmak istemeyip huzuru oyunlarda bulanlarımız için Microsoft Flight Simulator büyük bir nimet. Dev bir haritaya ve çeşitliliğe sahip olan oyunla ilgili en büyük kuşkulardan biri performans konusuydu. Oyunun PC sürümü için gelen güncelleme ile performans büyük oranda iyileşti.

Microsoft Flight Simulator, PC’de daha çok FPS verecek

Microsoft Flight Simulator için yayımlanan güncelleme ile oyunun optimizasyon tarafında pek çok değişiklik yapıldı. Yayımlanan güncelleme, CPU ve GPU tarafındaki yükün dağılımını optimize ederek aynı sistemle daha yüksek FPS’ler almanızı sağlıyor. Eğer oyunu PC platformunda oynuyorsanız son güncellemeyi indirerek daha yüksek performans alabilirsiniz. Güncellemeyi deneyen kullanıcılar yüzde 50’ye yakın performans artışı gördüğünü iddia etmekte.

Microsoft Flight Simulator

Son zamanlarda oyun için gelen tek optimizasyon çalışması bu da değil. Yakın zamanda diskte kapladığı boyutu düşüren bir başka optimizasyon güncellemesi gelmişti. Oyundaki bir gökdelen yüzlerce megabayt boyutlarında olabildiği için sadece onu kaldırmak bile diskte gözle görülür etki sağlamakta.

Xbox Game Studios’un itibarı artıyor

Xbox Game Studios son bir yılda oyuncuların gözünde büyük bir itibar kazandı. Şirketin PC oyuncularına da dokunan yatırımları ve yerel fiyatlandırma faaliyetleri, ucuza oyun oynamayı mümkün hale getirdi. Yayımlanmasından bir yıl geçen ve hala optimize edilmeye ihtiyacı olan Microsoft Flight Simulator’ın yeni güncellemelere kavuşması da şirkete olan sevgimizi artırıyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu