HaberOyun

Nedir Bu Resident Evil Village

Gündemimizi kasıp kavuran taptaze bir oyun Resident Evil serisinden VİLLAGE peki nedir bu her yerde gördüğümüz Resident Evil
Resident Evil
Hem film tarafında hem oyun hem de roman tarafında kendini çokça alanda kanıtlamış bir seri ama. Biz bu gün oyun tarafını ele alacağız. Kısacası serimiz 1996’dan beri bizlerle yani ps1 den beri bizi korkutmaya devam ediyor. Serinin son oyunu ise Resident Evil Village

Resident Evil Village
Resident Evil serisinin 8. oyunu yine bizlere korkunç ortamlarda -ki bu ortamlar gerçekten sizi oyunun içini sürüklemekte tasarım ekibi bu konuda çığır açmış denebilir- hayatta kalma becerilerinizi ölçüyor bu ortamı size sindirmekte diğer oyunlarda olduğu gibi gözünüzü dört açmalısınız çünkü oyun gerçekten dikkat ve sabır gerektirmekte ayrıca gerçekten cesur olmalısınız yoksa oyunda 1 adım dahi atamazsınız. Belki de en önemlisi de zeki olmalısınız çünkü oyunda dümdüz koşup rakiplerinizin bedenlerini delik deşik edecek kadar merminiz olmayacak ama merak etmeyin eğer mermilerinizi akıllıca kullanırsanız gayet yeterli oyun geliştiricileri bu tarafta sizi düşünmeye itip oyunun atmosferine başarılı bir şekilde çekmiş.

Ayrıca düşmanlarımızın bizim saldırılarımıza farklı tepki vermeleri ise sizi aklınızı kullanmaya itmekte yani oyunun her anında üretken olup yeni çözüm yolları bulmalısınız. Oyunun hikayesi ise sizi gizem tam ortasına çekmekte bu süreçte sanki bir film stüdyosundan çıkmışcasına sinematikler ve çağın tüm nimetlerinden faydalanan grafikler sizi sanki bir filmin içindeymiş gibi hissettirmekte oyunun akıcılığı da sizi bu filme hapsediyor. Ancak bu akıcılık boss dövüşlerinde kendini gösterememiş boss savaşları oyunun diğer artılarının yanında zayıf kalmış. Görevler ise insanı cezbetmiyor aksine oyunda sık sık nerde ne yapmanız gerektiğinizi kestiremiyorsunuz bu da oynanışı biraz da olsa öldürüyor.
Sonuç olarak Eğer zekanıza ve yüreğinize güveniyorsanız ya da sadece test etmek istiyorsanız bu oyun tam size göre ayrıca oyunun Steam yorumları ise çok olumlu.

Galvenizz

"Galvenizz" 1923 Topluluğu içerik üreticisi ve editörü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu