HaberOyun

New World, Steam’de 200.000 eş zamanlı oyuncuyu geçti

Amazon Game Studios’un yeni MMO oyunu New World, geçtiğimiz günlerde beta sürümü ile yayınlandı. Oyun başlangıçta oyunculara büyük sorun çıkartsa da yavaş yavaş kitlesini topluyor gibi duruyor.

Yayıncılığını Amazon’un yaptığı, geliştiriciliğini ise Amazon Game Studios’un yaptığı MMO RPG New World, Steam’de kendi rekorunu kırdı.

Eş Zamanlı 200.000 Oyuncu

Geçtiğimiz hafta kapalı beta sürümüne geçiş yapan New World, Steam’de eş zamanlı oyuncu sayısında kendi rekorunu kırdı. Geçtiğimiz saatlerde 200.000 eş zamanlı oyuncu sayısını geçen New World, Steam’in popüler yapımları arasına da adını yazdırmış oldu. Haberin hazırlandığı esnada ise 76.000 oyuncu bulunuyordu.

New World’un geçtiğimiz hafta kapalı betaya geçmesinin ardından birçok oyuncu oyuna girmekte sorun yaşamıştı. Oyuna girebilmek için saatlerce sıra bekleyenler bile vardı. Oyuna girebilenlerin ise müthiş bir performans ile karşılaştıkları söylenemez. Bazı RTX 3090 sahiplerinden ciddi performans sorunları bildirilmişti. Ancak olayın ardından Amazon, açıklama yaparak performans güncellemesi ile sorunları çözeceklerini belirtmişti.

New World’ün tam sürümü 31 Ağustos’ta çıkışını yapacakSteam sayfasından ön sipariş verebilirsiniz. Amazon’un oyun konusundaki başarısızlıklarının ardından bu oyunun onlar için önemli olduğunu belirtmek gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu