HaberTeknoloji

Önümüzdeki Ay Nokia Tablet Görebiliriz

Nokia geçmişte mobil marketin kralı olmuş olabilir ama tablet pazarında hiç bir zaman aynı başarıyı ya da varlığı göstermedi. Yakın geçmişinde bile adları altında sadece 4 tablet çıkardılar. Bunlara cep boyutundaki Nokia N800 ve N810 “Internet Tabletleri” de dahil. Yine de bu bahtsız geçmiş HMD Global’i pek sarsmamış gözüküyor. HMD Global mobil cihazlar için Nokia adını lisanslayan firma. Ekimde gelecek etkinliklerinde hem orta sınıf telefonlarını hem de Nokia marka tabletlerini açığa çıkaracaklar gibi gözüküyor.

Nokia’nın kendi cihazlarını ürettiği zamanlarda bile telefondan büyük bir şey çıkarmamışlardı. Nokia 7710 gibi cihazlar tabletlere ancak yaklaşmıştı. Microsoft el attığında ise Nokia Lumia 2520’yi çıkardılar. Lumia çıkarılan bir kaç Windows RT tabletten biriydi. Bu konudaki son atılım ise 2015’deki iPad Mini’ye rakip olan Nokia N1 oldu.

Şimdiyse HMD Global tablet marketinde Nokia ile bir girişimde bulunmak istiyor. Üreticinin ekim ayındaki etkinliğe yaptığı gönderme duyurusunda ailelerinin büyüdüğüne dikkat çekiliyor.

Bu Nokia markalı tabletin bir kaç ay önce de dedikodusu yapılmıştı. Nokia T20 olarak adlandırılacağı iddia edilen cihazın 10.36 inch ekrana, 4GB RAM’e ve Unisoc işlemciye sahip olacağı düşünülüyor. Dahili 64GB hafızanın genişletilebileceği ve ağ bağlantısının sadece Wi-Fi ve 4G destekleneceği söyleniyor.

Bu özelliklere bakılırsa Nokia T20 çok da çılgın bir cihaz olmayacak ve büyük ihtimalle giriş seviyesi bir fiyat ile giriş seviyesi marketleri hedefleyecek. HMD Global’in etkinliği 6 ekim olarak belirlendi ve aynı zamanda yeni bir 6.8 inch Nokia G50 5G telefon duyurulması bekleniyor.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu