Haber

Pegasus’tan Uçak Bileti Fiyatlarının Artabileceğini Gösteren Bir Açıklama Geldi.

Pegasus Havayolları Genel Müdürü, bugün yaptığı açıklamada uçuşlardan zarar ettiklerini söyledi. Bu açıklama uçak bileti fiyatlarına zam gelebileceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde telefon ve internet faturalarına etki edecek olan Özel İletişim Vergisi’ne gelecek olan zammın açıklanmasının ardından yine geçtiğimiz günlerde elektrik ve doğalgaz sayaçlarının bakım ve onarımlarım ücretlerine de %25’lik bir zam uygulanacağı açıklanmıştı.

Akaryakıttan yiyeceğe, otomobil fiyatlarından teknolojik ürünlere kadar hemen hemen her şeye zam gelmişti. Bugün Pegasus Havayolları’ndan gelen açıklamayla birlikte uçak bileti fiyatlarına da zam gelebileceğinin sinyalleri verildi.

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulaması hakkında yaşanan problemleri dile getirerek bilet fiyatlarının uçuş maliyetlerini karşılayamadığını belirtti. Nane, “2022 yılında bu durumun düzeleceğini umduğunu” söyledi.

Pegasus’un sahip olduğu uçak filosunun yaşını aşağı çekmek için yeni uçakların alınması gerektiğini belirten Mehmet Nane, yeni uçakların çok daha çevresel olduklarını ve yakıt verimliliklerinin yüksek olduğunu açıkladı. 2022 yılı beklentileri hakkında konuşan Nane, yaptığı açıklamada “Net nakit oranı pozitif olan az sayıda şirketten biriyiz. Tavan fiyat çok ciddi baskı unsuru olacak noktada, şu anki tavan fiyat ile 1 saatin üzerindeki uçuşlardan zarar ediyoruz. Döviz, yakıt ve Türkiye’deki maliyet unsurlarına duyarlılığımız vardiyerek uçak bileti fiyatlarındaki tavan fiyatının yeniden belirlenebileceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

Bilet fiyatlarına zam gelmesi henüz kesinleşmemiş olsa da Mehmet Nane’nin açıklaması vatandaşları ve yetkilileri düşündürmeye yetti.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu