DonanımHaberTeknoloji

PlayStation 5 stoğu bulmak daha da zorlaşıcak

Sony’nin yeni çıkardığı konsolu PlayStation 5 stok sorunu yaşamaya devam edecek.

2021’in ortasında PS5 bulmak. İlk çıkış zamanında bulmak daha kolaydı. Ancak bugün hala dünya çapında milyonlarca tüketici Sony konsolunu satın almaya çalışıyor.

“Müşterilerin dikkatine talep edilen ürünün stoğu kalmamıştır”

Özel günler ve tatiller düşünüldüğünde Ekim ayında stoklardaki son PS5 görüşümüz olabilir.  Moor Insights & Anshel Sag yaptığı açıklamada; “Dürüst olmak gerekirse bu stok probleminin gelecek yıla kadar düzeleceğini düşünmüyorum. Qualcomm ve Apple’ın 5 nm üretimi için geniş bir alana sahip olmasıyla, işlemlerin işleyişinde bile talepte büyük atılımlar için çok fazla kapasite kalmadı. Hala PC’de çok fazla bastırılmış talep var gibi görünüyor. 15 yıldan uzun süredir devam eden kariyerimde gördüğüm en kötü ekran kartı sıkıntısı yaşanan bir dönemdeyiz.” dedi.

Dünyayı etkileyen çip krizini de hesaba kattığımızda, bazı tahminciler stoklarda PlayStation 5 bulup satın almak için son tarihi için Ekim ayını işaret etti. Çünkü çoğu kullanıcı Noel tatili, cadılar bayramı, kara cuma ve diğer özel günlerde konsolu satın almak istiyor. Bu durum da, hali hazırda bekleyen tüketici havuzunda hazırda bekliyor olmaları demek.

Sony’nin 10 milyondan daha fazla PlayStation 5 sattığını açıklaması, konsolu hala stokta bulamayan bazı kullanıcıları çileden çıkardı. Dünya genelinde birçok kullanıcı Kasım 2020’de satışa çıkan konsol için aylardır stok bulmaya çalışıyor.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu