DonanımDonanım ÖnerisiHaberTeknoloji

PS 4 Oyuncularını Sevindirecek Haber Wedbush Securities Analistinden Geldi

PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana Sony’nin birinci taraf oyun serileri nesiller arası (PS4-PS5) sürümlerin bir karışımı haline geldi. Bu durum bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. 

PS5’e özel oyunlar arasında Demon’s Souls, Returnal ve Ratchet and Clank: Rift Apart yer alırken, nesiller arası oyunlar arasında Spider-Man: Miles Morales ve yakında çıkacak olan Horizon Forbidden West, God of War’ın devam oyunu ve  Gran Turismo 7 bulunuyor. Wedbush Securities analisti Michael Pachter şunları söyledi: ”Sony, 2023 yılına kadar nesiller arası yapımları yayınlamaya devam edecek. Zamanla daha fazla oyunun PS5’e özel hale gelmesini sağlayacak.” Ayrıca Pachter: “Sony, konsola özel büyük oyunlarda 20 milyon adet satmak istiyorsa, bunu eski ve yeni konsollara getirmek zorunda. Bu yüzden 2023’e kadar PS4’ü destekleyeceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Bu açıklama sonrası PS 5 almak istemeyen ya da alamayan oyuncular 2 sene daha PS 4 üzerinden oyunlarını oynayabilecek. Böylece PS4ler bir nebze daha da olsa aktif olarak kullanılabilir olacak.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu