Oyun

PUBG Koçumuz KayhanMehli’den WWCD Format Yorumu

WWCD FORMATI ve PUBG REKABETÇİ ARENASI

Son dönemin en rekabetçi oyunlarından olan ve oyun dünyasında azımsanamayacak derecede pazarı olan PUBG yeni formatıyla oyuncularını üzdü. Bugüne kadar yaptığı bütün global turnuvalarda klasik puanlama sistemiyle şampiyonluğu belirleyen PUBG yeni dönemdeki turnuvalarında winner winner chicken dinner formatıyla devam edeceğini açıkladı.

WWCD Formatı Nedir?

Competitive turnuvalarda, özellikle çoklu gruplu maçlarda bir üst tura çıkmak isteyen  takımların tek win alarak bir üst tura yükselmeyi garantilediği formata PUBG wwcd formatı diyor. Bundan önceki büyük turnuvalarda klasik puanlama sistemi dediğimiz ilk 8’e giren takımların sıralı olarak yerleştirme aldığı ve her kill başına 1 puan verilen klasik sistemden farklı olarak wwcd formatı oyunun içindeki rekabetçi ortamı azalttığı düşünülüyor. Özellikle PGI, PCS gibi büyük turnuvalarda hem oyuncuların , hem de izleyicilerin keyifle izlediği maçların geride kaldığı düşünülüyor

WWCD ve Klasik Puanlamanın Oyuna Verdiği Zarar

Haritalarda kullanılan puanlama sistemi ile arenadaki bütün takımlar özellikle kill puanı almak için bütün harita üzerinde agresif oynamaya gayret gösteriyorlardı. Bu da izleyicinin kaliteli oyunlar izlemesine, oyunun battle royale oyunu olduğunu fark etmesine yarıyordu. Ancak wwcd formatı ile oyun alanı içerisinde yer alarak etliye sütlüye karışmadan sadece savunma yaparak oyunlar izleyeceğiz gibi görünüyor. Tabi ki bu puanlama sisteminin avantajları da var. Bütçe olarak altlarda kalan takımlar bu arenada favori takımları eleyerek üst turlara çıkabiliyor ve takımlar arasındaki fark bir nevi bu şekilde ortadan kaldırılmaya çalışıyor.

PUBG İzleyici Ne Düşünüyor?

İzleyiciler en sevdiği taktiksel hücumları artık daha az görecek gibi duruyor. Özellikle ülkemizdeki agresif oyunları izlemeye alışan seyircilerin hiç hoşuna gitmeyecek gibi duruyor. Bakalım WWCD formatı oyuna ne gibi farklılıklar getirecek hep birlikte göreceğiz.

Galvenizz

"Galvenizz" 1923 Topluluğu içerik üreticisi ve editörü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu