Rainbow Six Siege Turnuva Kuralları

1- Turnuva başlangıcından sonuna kadar ve turnuva sonu sonrası dâhil olmak üzere, takımlar ve takım oyuncuları arasında sözlü ve/veya yazılı küfür, hakaret, taciz ve benzeri sosyal zorbalıkların yapılması kesinlikle yasaktır.

2- Turnuva süresince karşılamalar sırasında Chat ve/veya Discord topluluğu üzerinden kışkırtıcı ya da 1. Madde de yer alan hususların gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır.

3- Maç ve turnuva bitiminde ya da maç esnasında rakibini alt eden oyuncunun karşı takıma karşı kışkırtma ya da taciz içerikli konuşmalar ve hareketler (TBAG) yapması kesinlikle yasaktır.

4- Turnuvaya katılan her takıma özel olarak takım adıyla beraber bir oda açılacaktır. Turnuva başlangıcından en geç 15dk önce takım oyuncularının ve takım kaptanın oda hazır beklemesi zorunludur. Turnuva ya en geç 5dk kala takım toplanmamış ise o takım hükmen mağlup sayılacaktır.

5- Turnuvaya katılıp kayıt yaptıran takımlar ve takım oyuncuları hiç mazeret ve gerekçe göstermeden turnuvaya katılmamaları durumunda gelecekte düzenlenecek turnuvalardan süreli olarak uzaklaştırma cezası alacaklardır.

6- Turnuva süresince takımlardan en az birinin talep etmesi durumunda Moss kullanımı zorunludur. Aksi durumlarda hile kullanımı teşhisi konulacaktır.

7- Turnuva esnasında herhangi bir şekilde Thirtd Party uygulama TeamViewer, Hamchi, AnyDesk ya da Macro yazılımı kullandığı tespit edilenler hem turnuvadan hem de Discord Topluluğundan uzaklaştırılacaktır. Mouse yazılımı ile otomatik geliyor ve benzeri bahaneler asla kabul edilmeyecektir.

8- Turnuvada oyuncu sınırlaması yoktur.

9- Turnuva süresince takımlar her maçta 1 defa Rehost talebinde bulunabilir. Bu süreç içerisinde herhangi bir talep ve bahane kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu sebepten ötürü her takım 1 adet yedek oyuncu bulundurabilirler. Ancak yedek oyuncular başlayan bir maçta başkasının yerine maça dâhil olamazlar.

10- Turnuva kuralları ve ayarları Rainbow Six Siege’in ESL ve FaceIT üzerinde belirtmiş olduğu kurallar üzerinden yönetilecektir.

11- Turnuva saati ve başlangıç günü Discord, Instagram ve diğer sosyal ağlarımız üzerinden düzenli olarak paylaşılacaktır.

12- Turnuva da üst Rank sınırlaması yoktur. Kura usulü karşılaşmalar belirlenecektir.

13- Turnuva ağacı kesinlikle kura ile belirlenecek olup, hiçbir ayrım gözetilmeyecektir.

14- Turnuva içerisinde yaş sınırlaması yoktur.

15- Turnuvaya katılmış olan oyuncularda herhangi bir ön şart aranmamaktadır.

16- Başvurular https://1923turks.com.tr/r6-cup linki üzerinden alınacaktır.

17- Turnuva kayıtları 14.09.2021 Saat 14:00 de başlayacak olup, 22.09.2021 saat 24:00 da sonlanacaktır. Kayıt sınırının dolması itibari ile kayıtlar daha erkende kapatılabilir.

18- Turnuva finalini kazanan takıma 250 TL para ödülü ile özel üretim bir ödül gönderimi sağlanacaktır.

19- Turnuvayı kazanan takımımız ise ödül havuzunda yer alan ödülü tutarını nasıl isterler ise o şekilde paylaştırılacaktır.

20- Turnuva esnasında yayın hakları tamamen 1923 TURKS e aittir.

Başa dön tuşu