Oyun

Rainbow Six Siege Y6S2 Sızdırması

Son günlerde bazı Twitter hesaplarından Rainbow Six Siege oyununun yeni sezon sızdırması gerçkeleştirildi. Bu sızdırmada yeni operatörün cihazı ve kullanım şekli hakkında birkaç görsel ışığında bilgiler paylaşıldı.

Ubisoft yetkilileri 6. yıl başlamadan önce gelicek operatörlerin hangi ülkeden olduğunu zaten açıklamıştı. Y6S2 de gelecek operatörün Nakoda’lı olduğu biliniyordu ama yeni sezonun adı veya operatörün cihazı nasıl olacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmemişti. Yapılan sızdırmalara göre önümüzdeki sezonun ismi North Star olduğu ve yeni öperatörün takma adı Thunderbird olduğu sızdırıldı. Thunderbird’ün cihazının ismi ise Kona İstasyonu ( Kona Station) olarak adlandırıldı.

Peki nedir bu Kona İstasyonu(Kona Station)?

Kona cihazının çalışma sistemi Rook’ un zırhı gibi belirli yere konulup defans operatörlerinin kendi canlarını arttırmasına yarayan bir cihaz. Yapılan sızdırmada sadece defans operatörlerinin değil atak operatörlerinin de yararlanabileceği de eklendi. Şuanlık aşağıdaki görselden de anlaşılacağı üzere Thunderbird’ ün Kona İstasyonu (Kona Station) cihazından 3 tane olacağı ama şunu da belirtelim ki ilerleyen zamanlarda test serverında denendiğinde bu sayı değişiklik gösterebilir.

Son olarak da Thunderbird’ ün teçhizatlarının ne olacağı ve hız, zırh dengesi hakkında bilgi verildi. Y6S2 de gelecek olan Thunderbird’ün 3 hız, 1 zırhlı operatör olduğu bilgisi verildi. Ayrıca birincil silah olarak Finka’da bulunan SPEAR.308 taramalı tüfeği, ikinci seçenek olarak Caviera’da bulunan SPAS-15 pompalı tüfeği bulunuyor. İkincil olarak ta Lesion ve Ying operatörlerinde bulunan Q929 tabancası, ikinci seçenek olarak ta Hibana ve Echo operatörlerinde bulunan BEARİNG-9 taramalı tabancası bulunuyor. Ayrıca ek olarak el bombası ya da C4 seçeneği bulunuyor. Şu anlık SPEAR.308 de hangi dürbünlerin kullanımda olacağı ya da hangi namlu ucu seçenekleri açık olacağı bilinmiyor. Önceki sezonlarda Aruni’ye verilen MK-14 gibi kısıtlı eklenti mi verilecek yoksa bütün eklentiler açık mı olacağını ilerleyen günlerde açıklanmasını bekliyoruz.

Y6S2 sezonu tahmini olarak test sunucusuna Mayıs ayı sonu, resmi sunuculara da Haziran ayı ortası gibi geleceğini tahmin ediyoruz.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu