HaberTeknoloji

Reklam hariç her şey:Spotify, sadece reklamlı yeni abonelik paketini test ediyor

Ücretsiz sürümünde uygulamayı neredeyse kullanılmaz hale getiren kısıtlamalarla kendinden soğutan Spotify, bu kısıtlamaları azaltmak adına yeni bir abonelik paketi üzerinde çalışıyor. Spotify Plus adlı abonelikte reklamlar gösterilecek fakat şarkı geçme sınırı veya istenen şarkıyı açamama gibi sorunlar ortadan kalkacak.

Bilgilere göre dünyanın en önde gelen müzik ve podcast dinleme platformlarından olan Spotify, ücretsiz sürümünde çileden çıkaran kısıtlamaların bir kısmını ortadan kaldıracak olan bir abonelik üzerinde çalışıyor. Spotify Plus adıyla sunulan abonelik, Spotify Premium’dan oldukça ucuz ve kullanıcıların küçük bir kısmı tarafından deneyimlenmekte.

İstenen şarkı seçilebilecek ve istenildiği kadar şarkı geçilebilecek:

Spotify Plus ile kullanıcılar şarkı geçme sınırından ve istenen şarkıyı açamama sorunundan kurtulacak. Normalde istediğiniz belirli bir şarkıyı açmak için çoğu zaman listeyi karıştırılmış şekilde başlatmanız gerekirken Spotify Plus abonesi olduğunuzda istediğiniz şarkıyı açabilme imkânınız olacak.

Normalde 1 saatte 6 adet şarkı geçiş hakkı sunan Spotify, bu abonelikle birlikte sınırı kaldırmış olacak. Ücretsiz sürümde ve Spotify Plus’da ortak olarak bulunacak olan şey ise maalesef reklamlar. Yani bu abonelikte istediğiniz şarkıyı açma ve istediğiniz kadar şarkı geçme imkânı sunan Spotify, bu şarkıların arasında reklam oynatmaya devam edecek.

Fiyat konusunda ise bildiğimiz Spotify Premium aboneliği 9,99 dolar (ülkemizde 17,99 TL) olarak karşımıza çıkarken Spotify Plus aboneliği sadece 0,99 dolar (yaklaşık 8,5 TL) olacak.

Spotify, bu sistem herkes için kullanıma açıldığında şimdi göründüğü gibi olmayabileceğinin altını çiziyor. Eklenip çıkarılabilecek özellikler olsa da reklam gösteriminin sabit kalacağını düşünebiliriz. Abonelik hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu