HaberOyun

Resident Evil Village, PS4 ve Xbox One’a çıkmayabilirdi!

Resident Evil Village, PS4 ve Xbox One’ın ilk sürümlerine çıkmayabilirdi. Capcom, “Resident Evil Village’ın performansı eski sürüm konsollarda düşük kalsaydı oyunu bu sürümlere çıkarmayabilirdik” açıklamasını yaptı.

Resident Evil Village, yeni nesil konsollarda ve PC’de muhteşem gözüküyor, ancak Cyberpunk 2077’nin fiyasko çıkışının ardından oyuncuların kafasında oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinin nasıl olacağı konusunda koca bir soru işareti vardı. Günün sonunda Village’ın PS4 ve Xbox One demoları; oyunun sorunsuz olarak çalıştığını oyunculara detaylı bir şekilde gösterdi. Buna rağmen, yapımcı Tsuyoshi Kanda, Village’ın Haziran ayındaki duyurusuna kadar oyunu PS4 ve Xbox One konsollarda yayınlamak gibi bir planları olmadığını ilk kez açıkladı.

Tsuyoshi Kanda ve Morimasa Sato’nun açıklaması

Kanda, yaptığı açıklamada, “Village’ı yeni nesil konsollar için geliştirdik, ancak oyunu daha fazla oyuncuya ulaştırabilmek ve son nesil konsollarda oyunculara iyi bir deneyim yaşatabilmek adına uzun bir deneme yanılma sürecinden geçtik. En sonunda, son nesil konsollar için yüksek kaliteli bir ürün geliştirmeyi başardık. Eğer Village, son nesil konsollarda yeterince iyi bir performans göstermeseydi, oyunu bu konsollarda yayınlamazdık” sözlerini dile getirdi.

Yönetmen Morimasa Sato, “Oyunun sürümleri arasında grafik kalitesinde veya kare hızında büyük bir fark olsaydı, bunu oyunculara sunamazdık, bu yüzden oyunun her platformda tatmin edici bir deneyime sahip olmasını sağlayabilmek adına elimizden gelenin en iyisini yaptık” diye ekledi.

Ayrıca Kanda, Resident Evil Village’ı son nesil konsollarda alan oyuncuların oyunun yeni nesil sürümlerine ücretsiz bir şekilde sahip olacaklarını açıkladı.

Resident Evil Village 7 Mayıs’ta piyasaya çıkacak.

TheMalt

''TheMalt'' 1923 Kurucu Ortağı, Halkla İlişkiler, Reklam ve Perakende Uzmanı, İçerik Üretici, Profesyonel League Of Legends oyuncusu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu