HaberOyun

Riot, E-Spor Yeniliklerini Duyurdu

David HIGDON’un Riot Games İletişim Lideri olarak sunuculuğunu yaptığı “E-Spor Basın Lansmanın’da” yapılacak olan yeniliklerden bahsedildi. Etkinlik kapsamında Riot Games E-Spor Lideri J. Needham, E-Spor Yöneticisi W. Rozelle ve Wild Rift E-Spor Ürün Yöneticisi L. Faria katılımda bulundu.

J. Needham, MSI 2021’in düzenlendiği ülke olarak İzlanda’nın seçilmesine ilişkin, kapsamlı bir çalışmalar ve araştırma sonucu bu kararın verildiğini iletti. Ayrıca Pandemi koşulları sebebi ile COVID yönetiminin ve diğer faaliyetlerin çok iyi bir şekilde planlandığını da aktardı. İzlanda’nın muhteşem ve büyüleyici bir yer olduğunu ve League of Legends ile Valorant için harika bir yer olduğunu söyledi. Sözlerine “Şu ana kadar, tüm E-Spor faaliyetlerimiz inanması güç şekilde büyüdü ve aynı şekilde taraftarlardan çok iyi bir ilgi gördü. LOL E-Spor geçtiğimiz 10 yılın ardından elde ettiği harika başarıyla bizler için çok iyi bir yol haritası çizdi. Destekçilerimizin ve taraftarlarımızın, dünya çapında ünlü profesyonel takımlarımızın ve sponsorlarımızın bir parçası olmaktan gurur duyacakları şovlara ve E-Spor faaliyetlerine ciddi yatırımlar yapılması ve yapmamız gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Wild Rift tarafında yer alan L. Faria ise yaptığı açıklamalarda Asya ve diğer bölgelerdeki ilk turnuvaların gerçekleştirilmiş olmasından duydukları mutluluğu aktarırken Sezon Öncesi Dönemi sırasında bölge liderliğindeki ilk resmi maçların yakaladığı başarı ivmesinin heyecan yarattığını lanse etti. Haziran ayında başlayacak olan turnuvalardan da bahsedilen etkinlikte Riot küresel Wild Rift E-Spor etkinliğinin bu yılın dördüncü çeyreğinde planlandığı da duyuruldu.

Faria, basından gelen sorulara yer verilen söyleşide, Wild Rift için Haziran ayından itibaren bölgesel turnuvalara başlayacaklarını yineleyerek, etkinlik takvimi üzerinde çalıştıklarını ve profesyonel sahneyi geliştirmek için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Wild Rift ile ilgili beklentilerini ise ‘’Herkesin her zaman her yerde erişebileceği, standartlaştırılmış bir izleyici deneyimi oluşturmak istiyoruz. Mobil oyunlar, esporun geleceğini bambaşka bir hale getirecek ve hızlandıracak. Wild Rift Esporu, League of Legends ekosisteminin üzerine inşa edilerek, Riot Games evreninin hem yeni hem de mevcut taraftarlarını tatmin edeceğini umduğumuz bir spor olacak.’’ açıklamasında bulundu.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu