HaberSosyal MedyaTeknoloji

Snapchat’te bildirim gitmeden nasıl ekran görüntüsü alınır?

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, birçok kişi için hala önemli. Peki gizli ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Kısa süreli anlık fotoğrafların gönderilebildiği Snapchat uygulaması, kendini güvende hissederek fotoğraf ve video göndermek isteyenlerin hala sık kullandığı uygulamalardan biri. Hatta şirket, gönderilerin ekran görüntüsünü alanlara da bu konuda bildirim atarak ifşa etmeye başladı.

Peki gerçekten önemli bir görseli, gönderen kişinin haberi olmadan nasıl ekran görüntüsü ile telefonunuza kaydedebilirsiniz?

Gizli Snapchat ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Snapchat’te bildirim göndermeden ekran görüntüsü almanın en büyük sırrı ekran kaydı özelliğinde yatıyor. iOS kullanıcılarının pratik bir şekilde kullandığı bu özellik, Android 10 ve sonrası sürümleri kullanan diğer telefonlar için de geçerli.

Bir iPhone kullanarak Snapchat gizli ekran görüntüsü alma

iPhone kullanıcıları 2021 Mayıs’ına kadar sorunsuz ve gizli bir şekilde ekran görüntüsü alabiliyordu. Ancak bu artık mümkün değil. Çünkü iOS ve Snapchat güncellemeleri bunun önüne geçti. Ayrıca App Store’da gizli ekran görüntüsü alabildiğini iddia eden onlarca uygulama da çalışmıyor.

Bu durum iPhone kullanıcıları için tek bir seçenek bırakıyor: başka bir cihaz kullanmak. Ekran görüntüsü bildirimlerinden kaçınmak için ve bir Snap yakalamak için başka bir telefon, tablet vb. kullanmanız gerekecek.

Android kullanarak Snapchat gizli ekran görüntüsü alma

Android kullanıcıları, ekran görüntüsü almak istedikleri Snap’i açıp ardından kontrol paneline erişmek için telefonlarının yukarıdan aşağı çekebilir.

  • Yakalamak istediğiniz Snap’i açın.
  • Ekranın üstünden aşağı çekerek “Kontrol Paneli”ne erişin.
  • Ekran kaydedici” işlevini seçin.
  • “Kaydet” üzerine dokunun 
  • Bir geri sayım başladıktan sonra Snap’in bir görüntüsünü telefonunuza başarıyla kaydedebilirsiniz. Kaydı bitirmek için “Durdur” simgesine de dokunabilirsiniz; ekran görüntüsü uyarısı görünmeyecektir.

Yukarıdaki geçici çözüm, Android’de Ekim 2021 itibarıyla hala çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu