HaberTeknoloji

Sony,PS5 Stok Problemini Ortadan Kaldırmış olabilir

Bildiğiniz üzere 12 Kasım 2020’de çıkışını yapan PS5, çıktığı günden beri stok sorunuyla mücadele ediyordu. Ve geçtiğimiz günlerde Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan yaptığı açıklamalarda PS5 stok sıkıntısının 2022’e kadar devam edeceğini açıklamıştı. Ancak Sony PS5 için bu sorunu ortadan kaldıracak bir çözüm olabilir.

Sony PS5’e olan talebi karşılayacak bir yol bulmuş gibi gözüküyor

Sony’nin 2021 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını tartışan yatırımcılarla yapılan kazanç sonrası görüşmenin bir parçası olarak şirket, PS5 üretim süreci hakkında ilginç bir ayrıntı paylaştı.

Mali İşler Müdürü Hiroki Totoki’ye, PS5 üretimini etkileyen yarı iletken kıtlığının yanı sıra çiplere dayanan diğer birçok endüstri hakkında sorular soruldu. Totoki, Sony’nin mali yılın geri kalanında (Twinfinite aracılığıyla) PS5 için satış hedefini karşılayacak kadar fiş elde ettiğini açıkladı.

Sony, 31 Mart 2021’de biten mali yılın sonuna kadar 14,8 Milyondan fazla PS5 konsolu üretmeyi planlıyor. Sony artık bu kadar çok konsolu üretmek için ihtiyaç duyduğu ana bileşenlere sahip.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PS5 stok sıkıntısı Sony için neden önemli?

Geçtiğimiz yıl çıkışını yapan PS5, bir kaç gün önce yapılan açıklama ile ile çıkışından 8 ay sonra tepe noktasına ulaştığını açıklamıştı. PS5, 18 Temmuz tarihi ile global satış olarak 10 milyona ulaşarak en hızlı satan Sony konsolu olmayı başarmıştı. PS4’ü geçmeyi başardığına göre Sony PS5 için oldukça umutlu olması normal karşılanabilecek bir durum. Çünkü PS4 115 milyon adet satarak dünyanın en çok satan 2.konsol olmayı başarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu