HaberTeknoloji

Söylentiler ve sızıntılar çok daha hafif bir PS5 geldiğini gösteriyor

Resmi bir ürün kılavuzunda ayrıntıları verilen PS5 Digital Edition konsolunun yeni bir sürümü, güncellenen donanımın (CFI-1100B) 3,6 kg ağırlığında olduğunu ve bu, piyasaya sürülen modelden (CFI-1000B) 300 g daha hafif olduğunu gösteriyor.

Güncellenen donanım, aşağıdaki karşılaştırma resimlerinde (Resetera aracılığıyla) gösterildiği gibi, konsolun standını takmak için kullanılan farklı bir vidayı da içeriyor gibi görünüyor.

Yeni PS5 modeli, bir sonraki piyango satışlarının bir parçası olarak güncellenmiş donanımı sunacağı bildirilen bazı Japon perakendecilerin web sitelerinde zaten listelendi.

Güncellenen PS5 donanımı ilk olarak Mayıs ayında, Sony’nin yeni bir kablosuz iletişim modülünü kaydettirdiği ve görünüşe göre konsola uyguladığı ortaya çıktığında tespit edilmiş.

PS5 lansman donanımı bir CFI-1XXX model numaralandırma şeması kullanırken, bir Peru devlet iletişim web sitesine yüklenen Sony belgelerinde listelenen ürün de yeni CFI-11XX şemasını kullandı.

Nisan ayında bir yatırımcı görüşmesi sırasında Sony Mali İşler Müdürü Hiroki Totoki, şirketin potansiyel olarak ürün tasarımlarını değiştirmek veya ikincil tedarikçiler tedarik etmek de dahil olmak üzere küresel donanım bileşeni sıkıntısıyla başa çıkmasına yardımcı olacak çeşitli çözümler düşündüğünü söyledi.

“Daha önce de söylediğim gibi, [2. yıl boyunca] PS4’ten daha fazla satış hacmi hedefliyoruz. Ancak arzı büyük ölçüde artırabilir miyiz? Hayır, bu pek olası değil” dedi.

“Yarı iletken sıkıntısı bir faktör, ancak üretim hacmini etkileyecek başka faktörler de var. Dolayısıyla şu anda, PS4’ün ikinci yılı olan 14,8 milyonluk ikinci yıl satışını [yenerek] hedeflemek istiyoruz.”

Akıllı telefonlardan otomobillere kadar tüm tüketici elektroniği endüstrilerini etkileyen yarı iletken kıtlığı hakkında özel olarak sorulan Totoki, Sony’nin yönetebileceği araçlara sahip olduğunu öne sürdü.

Yönetici, “Örneğin, ikincil bir kaynak bulabiliriz ya da tasarımı değiştirerek başa çıkabiliriz” dedi.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu