Haber

Squid Game 2. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

Son yıllarda izlediğimiz dizilere Netflix epey katkı sağladı. Haliyle izlediğimiz Netflix dizilerinin yeni sezonları, en çok merak ettiklerimizden biri. Platformun sevilen Squid Game dizisinin de ne zaman 2. sezon ile izleyicileri ekrana kilitleyeceği en çok sorunlar arasındaydı. Elimizdeki verilerle bu soruya bir cevap getirmeye çalıştık.

Dizinin ilk sezonunu yayınlanalı  iki hafta oldu ve diziyi bitirenler 2. sezonu bekler oldu. Bir Kore dizisi olarak da nitelendirebileceğimiz dizide hayatta kalmayı ilginç işlenişlerle tadıyoruz. Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen dizi büyük oranda bu ismin elinden çıkıyor. Dağıtımı ise diziyi ekranlarımıza getiren Netflix tarafından yapılıyor.

Netflix dizileri en iyi ihtimalle yılda bir sezonu karşımıza çıkarır. Squid Game çıkalı henüz iki hafta olduğu için 2. sezon hakkında konuşmak zor. Netflix, dizinin yeni sezonuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak büyük izlenme rakamlarına ulaşıldığını düşünürsek dizinin 2. sezonun gelmesine iyimser bakabiliriz. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk’un bir röportajından öğrendiğimize göre dizinin 2. sezonundan önce kendisinden bir film gelecek. Bu açıklama, 2. sezonun sandığımız kadar erken gelmemesine işaret olabilir.

Squid Game’in ilk sezonu 9 bölümden oluştuğuna göre muhtemelen yeni sezonda da 9 bölüm göreceğiz.

Yönetmenin bir başka açıklamasından sadece ilk iki bölümün yazılmasının 6 ay sürdüğünü öğrenmiştik. Senaryosunu başarılı bulduğumuz Squid Game’in gerçekten kafa yorulmuş olduğunu biliyorduk ancak bu sürecin 6 ay olması dikkat çekici. Görünüşe göre dizinin pek çok konudaki üretimini yapan Hwang Dong-hyuk, hak ettiğini izlenme sayılarıyla almış.

Squid Game 2. sezon, eğer sıra dışı bir durum olmazsa Netflix üzerinde yayınlanacaktır. Eğer dizinin yeni sezonundan bir gelişme duyacak olursak bunu sizlerle sinema kategorimizde paylaşacağız.

Sizler bu gerilim dolu Güney Kore yapımını nasıl buldunuz? İkinci sezon için tahminlerinizi ve beklediğiniz çıkış tarihini yorum bırakabilirsiniz.

Wuxar.WAT

Adım Polat 17 yaşındayım Grafik Tasarım bölümü öğrencisiyim 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu