HaberOyunOyun Önerisi

Star Wars Hayranlarını Sevindirecek Haber

Yeni nesil konsol sahipleri Star Wars Jedi Fallen Order’ı artık PS5 ve Xbox Series’de oynayabilicek . Star Wars Jedi Fallen Order’ın PS5 ve Xbox sürümlerinin fiyatı 39,99 ABD doları olarak satışa sunuldu. Türk lirasına çevirdiğimizde bu meğlağ yaklaşık olarak 340 TL ye denk geliyor. Oyunu daha önce Playstation ve Xbox One’da oynayan oyuncular, ücretsiz yükleme alabilecekler.

Ek Değişikler Olacak mı ?

Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici Respawn Entertainment oyunu geliştirilmiş şekilde yeni nesil oyun konsollarına getirdiler. Bu geliştirmelerden ilki daha yüksek çözünürlüklü dokular. Tartışmasız yüksek çözünürlüklü dokular oyuna ayrı bir güzellik getirecektir. İkinci geliştirme ise 4K / HDR çözünürlük. Oyuncular çözünürlük geliştirmesi ile daha canlı oyun deneyimine sahip olabilecekler. Böylece daha önceden oyunu oynamış olan oyuncular tekrar oyunu oynamak isteyeceklerdir. Üçüncü geliştirme daha kısa süreli yükleme süreleri. Her oyunda da olduğu gibi Star Wars Jedi Fallen Order’da da yükleme süreleri gayet uzundu. Bu da oyuncularının baya canını sıkmıştı. Son geliştirme ile birlikte oyuncular daha hızlı bir şekilde oyununu oynayabilecekler. Dördüncü ve son geliştirmemiz ise 60 FPS’de daha yüksek performans oldu. Böylece yeni nesil konsollarda bu sorunun ortadan kalkması takılmadan oyun deneyimi sunması tartışmasız en büyük gelişme oldu. Ek olarak Xbox Series S’de1080p çözünürlükte ve 60 FPS’de sabitlendiği için herhangi grafik ayarı bulunmuyor. 

Star Wars Jedi Fallen Order Hikayesi ve Oyuncu Yorumları

Hikayemiz Order 66 sonrası evrende kötülüğün hakim olduğu dönemde geçiyor. Hikayemizin baş kahramanı ise eski bir Padawan olan ama hayatını hurdacılık yaparak kazanan Cal Kestis. Order 66 olayını birebir yaşamış olan ve bu devrimden kaçmayı başaran Cal, hayatını hurdalıkta parça ayırarak geçirmektedir. Cal Order 66’dan önce saygın mühendisler olan ancak olaydan sonra hurdacı olan arkadaşlarıyla bir şekilde hayata tutunmaya çalışır. Sonrasında Cal hikaye gidişatında gerekli bir durumda Force kullandığı için İmparatorluk güçlerinin hedefi haline gelir. Ardından Cal Jedi konseyini yeniden kurma amacıyla içine düştüğü yolculukta kendine yol arkadaşları bulur. Aynı zamanda yolculuk sırasında Force ile olan bağını da kuvvetlendirir.

Ana kötü karakter açısından pek zengin olmayan Star Wars Jedi: Fallen Order, hikayede önümüzde Ninth Sister ve Second Sister’ı koyuyor. Bu iki karakterin amacı Order 66 olayının ardından hayatta kalmayı başarabilmiş Jedi’ları avlamak. Oyuncular oyunun ilk gösterimi olsun, oynadıktan sonra olsun gayet olumlu yorumlar yaptılar. Ayrıca oyuncular ışın kılıcı mekanikleri ve hikayesine ayrı hayran kaldılar. Ama oyundaki tek sorunun daha önceden de belirttiğimiz gibi kötü karakter açısından pek zengin olamayışı. Buna rağmen bizlerin beğenisi toplamayı başardılar.

Blacksea_cupra

'Blacksea_cupra.WAT' 1923 Topluluğu yetkilisi ve editör. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu