HaberTeknoloji

Steam Deck Her Oyunu Çalıştıracak, En Azından Valve’nin İddiası Bu Yönde

Valve Steam Deck konusunda oldukça iddialı! Firma, cihazın donanımının test edildiği bütün oyunlarda 30 FPS barajına ulaştığını hatta üstüne çıktığını ifade etti. Valve’ın 15 Temmuzda duyurduğu Switch tarzındaki cihaz ile, oyuncular Steam kütüphanelerindeki oyunları istedikleri yere taşıyıp oradaki oyunları oynayabilecekler.

Valve Steam Deck’in potansiyeli konusunda  çok umutlu

Steam Deck’in tasarımcı ve yazılımcıları IGN’e verdikleri bir röportajda, cihazın geliştirilme ve denenme aşamasının uzun yıllardır sürdüğünü belirterek  final neticesinin bazı oyuncuları şaşırtabileceğini iddia ettiler.

Cihazın geliştiricilerinden Pierre-Loup Griffais, ” Geliştirme süreci boyunca geçmiş yıllarda çıkmış oyunlara çok göz attık” diyor. Griffaic sözlerine ” Ancak en büyük sınavımız bu yıl çıkan oyunlar oldu. Deneme sürecinde kullandığımız eski prototip ve cihaz mimarisi daha güncel oyunları çalıştırırken zorlandı” diyerek devam etti.

Valve, Steam Deck’in en güncel sürümünün performansının önceki sürümlere göre çok daha iyi olduğundan ve cihazın bundan sonra denenecek bütün oyunları rahatlıkla çalıştıracağından emin. Hatta firmanın “30 FPS” hedefinin bir üst sınır değil, tam aksine alt sınır olduğu ifade ediliyor. Griffais, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 30 FPS vurgusunun alt sınır için yapıldığını ve şu ana kadar ki testlerde cihazın bu sınırı çoğunlukla aştığını iddia etti.

Fury.WAT

"Fury" 1923 Topluluğu kurucu ortağı. İçerik üreticisi, tasarım, web, medya ve reklam geliştirme uzmanı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu